Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Raylı sistemde filo güçleniyor

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin ilk yerli tramvaylarından oluşan 6 araçlık filosuna, çift sürücü kabinli 4 yeni aracı daha ekledi. Önümüzdeki günlerde teslim edilecek 2 tramvayla birlikte filo 12 araca çıkacak

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Raylı sistemde filo güçleniyor
Raylı sistemde Türkiye'nin öncüsü haline gelen Bursa'da araç filosu her geçen gün daha da güçleniyor. Bursa'da üretilen ilk yerli tramvayın 2013'te raylara inip, yolculu seferlere baslamasının ardından geçen sürede tramvay filosunu 6 araca kadar çıkaran Büyüksehir Belediyesi, simdi de yine Durmazlar firması tarafından üretilen çift sürücü kabinli ve çift tarafında da inis binis kapıları bulunan 6 yeni tramvayı daha filosuna ekliyor. Bursa'yı demir aglarla örme hedefine emin adımlarla ilerlediklerinin altını çizen Büyüksehir Belediye Baskanı Recep Altepe, bir yandan yeni tramvay hatlarındaki çalısmaların devam ettigini, diger yandan ise bu hatlarda kullanılacak olan araçların imalatlarının da tamamlanmaya basladıgını söyledi. Güçlü yerel yönetim ve yerli üretimin avantajlarını en iyi sekilde kullandıklarını dile getiren Baskan Altepe, "Bu araçları yurt dısından siparis etseydik ancak 2 yılda imalata baslayacaklardı. Simdi ise biz 6 ay gibi kısa zamanda araçlarımıza kavusmaya basladık" dedi.

DAHA RAHAT VE KULLANIŞLI

Teslim töreninde konusan Baskan Altepe, "Bu araçlarımız T1 hattında ve daha sonra da Istanbul Caddesi'nde çalısacaklar. 6 tramvayımız hazır olacak ve 6 dakikada bir sefer olacak. Bu araçlar dünya standartlarının bile üzerinde, çift sürücü kabinli, manevraya ihtiyaç duymadan iki yönlü de hareket edebilecek. Iki yanındaki kapılarla da daha kullanıslı ve kabiliyeti yüksek araçlar. Kısa süre de üstün kalitedeki bu araçları üreten Hüseyin Durmaz ve Durmazlar ailesini tebrik ediyorum. Onlar Türkiye'nin ve Bursa'nın gururu oldular. Sırada Samsun ve Kocaeli var ve yakında da insallah bu araçlarımız Avrupa caddelerinde boy gösterecek. Yeni araçlarımız Bursa'mız için hayırlı olsun" diye konustu. Durmazlar Holding Yönetim Kurulu Baskanı Hüseyin Durmaz da insanlıga hizmet kadar önemli bir sey olmadıgını belirterek, bu hizmete vesile olanlardan emegi geçenlere kadar herkese tesekkür etti. Kurban kesilmesinin ardından yeni araçlar Büyüksehir filosuna dahil olurken, ilk sürüsü de Baskan Altepe yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raylı sistemde filo güçleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN