Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AFA'nın yerine kongre merkezi

Giriş Tarihi: 6.3.2016
AFA'nın yerine kongre merkezi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu "Proje ekibimiz gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki benzer çalışmaları yakından inceliyor. Hedefimiz şehrimiz için en uygun Kongre Merkezi'ni hemşerilerimizin kullanımına sunmak" dedi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde sözünü verdiği kongre merkezi projesinde çalışmaların başlatıldığını müjdeledi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un AFA'nın yıkılıp yerine Büyükşehir eliyle Kongre Merkezi inşa edileceği belirtmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Toçoğlu, proje ön çalışmaları ve Kongre Merkezi'nin ayrıntılarını takipçileri ile paylaştı.

BİN KİŞİ KAPASİTELİ

Başkan Toçoğlu "30 Mart öncesinde uluslararası standartlara uygun, en az bin kişi kapasiteli salonu olan bir merkezin sözünü şehrimize verdik. Büyükşehir Belediyesi olarak o günden bu yana bu projeyle ilgili hazırlıklarımız devam ediyor" dedi. Başkan Toçoğlu şöyle devam etti: "Yer tespiti konusunda ilk akla gelen yer; halihazırdaki itfaiye teşkilatımızın bulunduğu alandı. Sayın Valimiz ve milletvekillerimizle de bu konuyu görüştük, istişarelerde bulunduk. AFA mevcut haliyle ihtiyaçları karşılayamayan bir görüntü arz ediyordu. Deprem geçirmiş olması sebebiyle binanın güçlendirilmesi gerektiği fikri öne çıktı. Bu konuda ortak akılla bir ön çalışma yapıldı ancak güçlendirme işleminin maliyeti afaki rakamlara ulaşıyordu." Bin kişilik salon, cep sinema, sergi salonu ve diğer alanların bulunduğu bir merkez için yola çıktıklarını vurgulayan Toçoğlu "Yeni merkez estetiği ve görünümüyle ulusal ve uluslararası ciddiyete sahip sanat buluşmalarına ev sahipliği yapacak" diye konuştu.

SAKARYA'YA UYGUN PROJE
"Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşen ne varsa hızlı bir şekilde yerine getireceğiz" diyen Başkan Toçoğlu "Geldiğimiz noktada; proje ekibimiz gerek yurt içi gerekse de yurt dışındaki benzer çalışmaları yakından inceliyor. Hedefimiz şehrimiz için en uygun Kongre Merkezi'ni hemşerilerimizin kullanımına sunmak. Proje ön aşamasındaki desteklerinden dolayı Sayın Valimiz ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AFA'nın yerine kongre merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN