Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asırlık nineyi sevindirdi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Şehabettin Paşa Mahallesi'nde yaşayan 102 yaşındaki Zehra Tohumcu'yu evinde ziyaret ederek, 'nın yakın tarihini dinledi

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Asırlık nineyi sevindirdi
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar anlamlı bir ziyarette bulundu. 'Belediyem Benimle' ekibinin mahalle ziyareti sırasında evine konuk oldukları Zehra Tohumcu'nun kendisi ile görüşmek istediğini öğrenen Başkan Dündar, 102 yaşındaki yaşlı kadına sürpriz ziyaret yaptı.

YAŞAYAN BİR TARİH

Eşini 20 yıl önce kaybeden, damadı ve kızı ile birlikte oturan 4 kız, 2 erkek çocuk sahibi 102 yaşındaki Zehra Tohumcu'nun elini öpen Dündar, "Zehra nine adeta yaşayan bir tarih. 102 yıl öncesinin 'sını anlattı. Kendisinin anlattıklarından, yaşadığımız şehrin geçmişi hakkında bilgi sahibi olduk. Sevinçlerini, hüzünlerini Osmangazi'de yaşamış, 102 yılını bu şehirde geçirmiş müstesna bir insan. Gerçek bir Bursalı" görüşünü dile getirdi. İşitme zorluğu çeken Zehra Tohumcu ise kendisini evinde ziyaret eden Başkan Dündar ile damadı ve kızının yardımıyla anlaşabildi. Dündar'ın ziyaretinden duyduğu mutluluk yüzünden okunan yaşlı kadın "Çok şükür bir isteğim yok. Çocuklarım benimle ilgileniyor. Yaşlılığın getirdiği rahatsızlıklarımın dışında bir hastalığım da yok" dedi. Zehra nine "Beni ziyaret ettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah, yaptığı bu iyiliklerin karşılığını, her iki dünyada da alır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asırlık nineyi sevindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN