İzmit'e iki büyük proje

İzmit Belediyesi, prestij projelerinin ikisinin temelini bu yıl atacak. Sanal Gerçeklik Küresi için çalışmalar hızlanırken, Kültür Tepesi ikinci etabı için ise gerekli izinler alınıyor

Giriş Tarihi: 6.3.2016
İzmit'e iki büyük proje
İzmit Belediyesi bu dönemin prestij projelerinin temellerini 2016 bitmeden atacak. Doğal afetlere karşı eğitimlerin verileceği Doğal Afet Müzesi'nin olacağı Sanal Gerçeklik Küresi ve Kültür Tepesi'nin ikinci etabı başlayacak. Henüz yeri belli olmayan Sanal Gerçeklik Küresi'nin bir uzay üssünü andıran mimarı projelendirmesi devam ediyor. Kültür Tepesi'nde ise İl Sağlık Müdürlüğü'nün eski binasının yıkılması ve yer tesliminin ardından çalışma başlatılacak. Ayrıca Alikahya Kapalı Pazar Alanı ve Yenidoğan Serdar Kültür Merkezi çalışması yapılacak.

AFET MÜZESİ OLACAK
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 2014 yerel seçimlerinde seçim beyannamesinde yer verdiği Sanal Gerçeklik Küresi ve Kültür Tepesi ikinci etap projesi için çalışmaları hızlandırdı. Başkan Doğan "İçinde Afet Eğitim Merkezi, Afet Müzesi, sergi salonunun bulunacağı Sanal Gerçeklik Küresi'nin projelendirme çalışmalarının tamamlanmak üzere" dedi. Başkan Doğan "2 katlı olacak Sanal Gerçeklik Küresi'nin üzerinde bulunacak olan kubbe şeklindeki yerde afetlerle ilgili görüseller ve filmler olacak. Dijital gösteri alanlarında dev ekranlarda afet riskleri ve afet filmleri yer alacak" diye konuştu. Tarihi Koridoru Projesi kapsamında yapılan Kültür Tepesi'nin ikinci etabının da bu yıl başlayacağını belirten Başkan Doğan "Birinci etabı tamamlanan Kültür Tepesi'nin ikinci etabında, İl Sağlık Müdürlüğü eski binasının yıkılması ile çalışma başlayacak. Yer teslimi noktasında çalışmalar sürüyor. Yer tesliminin ardından projenin ihalesi için çalışma başlayacak. Kültür Bakanlığı'ndan da gerekli izinleri almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" görüşünü dile getirdi. Bu yıl daha önce çalışmaları başlayan Hayvan Pazarı, Gültepe Öğrenci Yurdu, 2 köy konağı, Gölkay ikinci etap, Cephanelik Mesire alanı ikinci etabı, Akçakoca Mahalle Meydanı çalışmalarını bitirecek olan İzmit Belediyesi, Alikahya'da kapalı pazar alanı için çalışmalarını da başlattı. Ayrıca Yenidoğan Serdar Mahallesi Kültür Merkezi'ni bu yıl inşa edecek olan İzmit Belediyesi, bisiklet yolu 3'üncü etabını da tamamlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit'e iki büyük proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN