Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçak tamam sıra tankta

Yerli tramvayın ardından uçak üretimine de başlayan sanayisi hedef büyüttü. Kentin yeni markası yerli tank olacak

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Uçak tamam sıra tankta
Türkiye'nin tramvay markası olan 'İpekböceği'ni üreten Durmazlar Makina'nın sahipleri Hüseyin ve Fatma Durmaz kardeşleri makamında ağırlayan Başkanı Recep Altepe, kentteki sanayinin potansiyeli ve atılması muhtemel adımları değerlendirdi.

YERLİ TANK YOLDA

Başta otomotiv olmak üzere tekstil ve beyaz eşyada dünyaya kendisini kabul ettiren 'da artık katma değeri yüksek ürünlerin sahne aldığını söyleyen Başkan Altepe, tramvay, metro ve hızlı tren derken uçak üretimine de geçildiğini hatırlattı. Tank üretimi için görüşmelerin sürdüğünü, en kısa zamanda bu alanda da var olmak istediklerini, bunun için adım attıklarını kaydeden Başkan Altepe, "Artık tramvay, metro ve hızlı tren derken önümüzdeki nisanda Almanya'daki bir fuarda artık bir Türk uçağı da yer alacak. İnşallah bundan sonra savunma sanayisi için tankımız geliyor. Diğer cihazlarımız bir bir yol alıyor. Bunlarla birlikte inşallah Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda Bursa öncü olacak" diye konuştu.

"ALTYAPIMIZ ÇOK GÜÇLÜ"
Raylı sistemlerdeki üretimle Durmazlar'ın bir dünya markası haline geldiğini vurgulayan Başkan Altepe, "Bursa'da çok güçlü bir sanayi altyapısı var. Bunu de en başta Durmazlar gösterdi. Kendilerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" diye konuştu. Hüseyin Durmaz ise yeni binanın Büyükşehir açısından hayırlı olmasını diledi. Fatma Durmaz da son dönemde Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa'nın adını tarihe altın harflerle yazdıracak çalışmalar yapıldığını belirterek, Durmaz ailesi olarak verilen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçak tamam sıra tankta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN