Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beklenen hastane söz verildiği tarihte tamam

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Beklenen hastane söz verildiği tarihte tamam

Yeni Kocaeli Devlet Hastanesi'nde kaba inşaatın yüzde 90'ı bitti. Hastane söz verildiği gibi 29 Ekim'de hizmet vermeye başlayacak

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve il yöneticileri, Kocaeli Devlet Hastanesi'nin yeni binasının inşaatını gezdi. Ceyhan ve il yöneticilerini hastane inşaatında Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Şenol Ergüney ve Elron-Tema İnşaat ortaklığının temsilcileri karşıladı. İnşaatı inceleyen Ceyhan ve ekibi Kocaeli'ye yapılan yatırımları herkesin yerinde görmesi gerektiğini belirtti, hızla yükselen inşaatı yapan firmalara da teşekkür etti.

KALİTELİ HİZMET

Bina hakkında bilgi veren Genel Sekreter Şenol Ergüney, "Yeni hastanemiz 240 yataklı olacak. 80 yataklı onkoloji hastanemizle birlikte yatak sayımız 320'ye yükselecek. Kaba inşaatı yüzde 90 tamamlanan hastanede 29 Ekim'de teslim edecek şekilde çalışmalar devam ediyor. Tesisat çalışmalarının da tamamlandığı öğrenilen binada dış cephe çalışmasına 2 ay sonra başlanacak. 2 ve tek kişilik odalarımız var. Mevcut hastane binalarını yıkmadan binamızı tamamlayacağız. Teslimden bir ay sonra hizmet başlar" dedi. Hastane bittikten sonra yıkılacak binaların yerine otopark yapılacağını belirten Ceyhan, "Hem modern bir hastanemiz, hem genişletilmiş caddelerimiz olacak ve otoparkımızla bölgenin trafik sorunu çözülecek. Kocaeli'de hastaların ilk aklına gelen yer Kocaeli Devlet Hastanesi'dir. Bu nedenle burada bu kadar büyük bir hastane yapmak önemlidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beklenen hastane söz verildiği tarihte tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN