Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk raylar monte edildi

Otogar-SEKA Park arasında yapımı başlayan tramvay hattının ilk rayı monte edildi. Başkan Karaosmanoğlu tramvayın Mart 2017'de yolcu taşıyacağını söyledi

Giriş Tarihi: 13.3.2016
İlk raylar monte edildi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Otogar ve SEKA Park arasında yapımı başlayan tramvay projesinin ilk raylarının montajı Yahya Kaptan Hanlı Sokak'ta başladı. 100 metrelik ray montajı bittikten sonra çalışmalar Salkım Söğüt, Sarı Mimoza ve Necip Fazıl caddelerinde devam edecek.

14 KİLOMETRELİK HAT

Kocaeli'nin 30 yıllık hayaline ilk rayı Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcıları ve daire başkanları birlikte monte etti. Montaj işleminin ardından konuşan Başkan Karaosmanoğlu "Tramvay hattının başlangıcında ufuk tefek sıkıntılar yaşansa da bundan sonra düzenli çalışma yapılacak. Çift yönden oluşan toplam 14 kilometrelik hattımızı tamamlayacağız" diye konuştu.

'RAYLI SİSTEMLE ÇÖZECEĞİZ'
"2017 yılının şubat ya da mart ayında tramvaya bineceğiz" diyen Başkan Karaosmanoğlu şöyle devam etti: "Tramvay hattı yerleşim bölgesinden geçtiği için altyapı çalışmaları, süreci uzatıyor. Raylı sistem açısından büyük bir başlangıç yaptık. Metro projelerimizin çalışmaları da başladı. 2018 ya da 2019 yılının başında metronun temellerini de atacağız ve 2023'ten önce metro çalışmalarımızı bitirmeyi hedefliyoruz. Kocaeli gibi büyüyen kentlerin en büyük sorunu ulaşım. Biz bu sorunu raylı sistemle çözeceğiz." Başkan Karaosmanoğlu "Proje, güzergahta yer alan bütün asırlık çınar ağaçları da dikkate alınarak planlandı. İlk olarak Mehmet Ali Paşa bölgesinde altyapı çalışmalarına başlandı. Mayıs sonunda ray montajı gerçekleşecek" görüşünü dile getirdi. tarafından sürdürülecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk raylar monte edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN