Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haydi Bursa beşizlere sahİp çık

Prematüre olarak dünyaya gelen Bursalı beşizler hayata tutundu. Aylık masrafı 4 bin lirayı bulan bebeklerin babası Fatih Yılmaz “Masraf çok ağır, altından kalkamıyorum. Temel ihtiyaçların karşılanması için yardım bekliyorum” dedi

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Haydi Bursa beşizlere sahİp çık
Bursa'da dünyaya gelen Türkiye'nin ikinci beşiz bebekleri taburcu olmak için gün sayarken ailesi kara kara düşünmeye başladı. Sadece bir günde 1 paket çocuk bezi tüketen beşizlerin masraflarını hesaplayan Hatice ve Fatih Yılmaz çifti ortaya çıkan rakam karşında şok oldu. Beşizlerin sadece bez, mama, tıbbı malzemesi aylık 3 bin TL'yi geçtiğini gören ve çocukları nedeniyle memleketini terk etmek zorunda kalan baba Fatih Yılmaz, yardım çağrısında bulundu. Yozgat'ta dünyaya gelen Türkiye'nin ilk beşiz bebeklerine devletin sahip çıktığını hatırlatan Fatih Yılmaz, "Ben çalışarak ailemi geçindiririm. Ancak beşizlerin masrafı çok ağır bunun altından kalmam mümkün değil. En azından beşizlerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için yardım bekliyorum" dedi.

2 AY DAHA HASTANEDELER
Beşizlerin taburcu olabilmeleri için 2 kiloyu bulmaları gerektiğini ifade eden Mutlu, "Bununla birlikte ağızdan beslenmelerini bekleyeceğiz. Yaklaşık 2 ay sonra taburcu edeceğimizi umuyorum. Her gün görüş saatlerinde bebekleri annelerinin kucağına veriyoruz. Tabii 5 çocuk olduğu için biraz zor oluyor" dedi. Bebeklerden birine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile hanımın adı verilirken, Yılmaz çiftinin diğer kızlarının isimleri ise Hira Nur, Havva, Rabia ve Berfin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi Bursa beşizlere sahİp çık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN