Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk dersi başkan verdi

Giriş Tarihi: 10.4.2016
İlk dersi başkan verdi

’da okuma yazma seferberliği başlatıldı. Okuma yazma bilmeyen ev kadınlarının ilgi gösterdiği kursta ilk dersi Başkan Edebali verdi

Yunus Emre İlku'nda başlatılan okuma yazma seferberliğinin ilk dersine, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin yanı sıra Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Yıldırımlı kursiyer kadınlar katıldı. Yaşlarına rağmen, okuma yazmayı öğrenecek olmalarının heyecanı gözlerinden okunan kursiyerlere ilk dersi Belediye Başkanı Edebali verdi.

ÜÇ AY SÜRECEK
Haftada iki gün yapılacak ve üç ay boyunca sürecek olan kursun açılışını yapan Başkan Edebali, "İlçemizde okuma bilmeyenlerin sayısı 25 binin üzerinde. Bunların çoğunluğunu kadınlarımız oluşturuyor. Artık okuma yazma sırası, hayat boyunca çocuklarının eğitimiyle ve donanımlı bireyler olarak yetişmeleriyle ilgili fedakârlıklar yapan annelerimize geldi" dedi. Başkan Edebali "Çok anlamlı bir amaç için bir aradayız. Okuma yazmayı bilmeyen Yıldırım'daki kadınlarımıza ve hemşerilerimize öğretmek için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz okul ve öğretmen imkanı sağladı. Kaymakamımız, halk eğitim müdürlüğümüz, okul idaremiz ve öğretmenlerimiz seferberliğimize katkıda bulundu. Hem bu seferberliğe duyarlılık göstererek katılan annelerimize, hanım kardeşlerimize hem de fiziki ve manevi destek sağlayan Yıldırım Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürümüze ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk dersi başkan verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN