Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’li Salman partisini isyan ettirdi

’li Meclis Üyesi Ahmet Yavuz, ’da ihalesiz arsa satışlarından silahlı tehdide kadar her türlü olayın yaşandığını öne sürdü. Yavuz Bakanlık’tan Başkan Salman için müfettiş talebinde bulundu

Giriş Tarihi: 24.4.2016
CHP’li Salman partisini isyan ettirdi
Belediyesi'nin 'li Meclis Üyesi Ahmet Yavuz SABAH Bursa'ya konuştu. Zehir zemberek açıklamalarda bulunan Yavuz, denetleme komisyonunda tespit ettiği usulsüzlükleri dile getirince Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın korumaları tarafından silahla tehdit edildiğini öne sürdü.

'SİLAH ÇEKTİLER'
Yapılan arsa satışları ile ilgili olarak itirazlarını dile getirdiğini söyleyen Yavuz, "İşte bu arsaların satışı ile ilgili tereddütlerimi ve itirazlarımı denetim komisyon raporlarında ve encümen odasında grup toplantısı sırasında dile getirdim. Başkan Vefa Salman tarafından tüm meclis üyelerinin önünde hakarete uğradım, karşılık verince de korumalar tarafından şahsıma silah çekildi" dedi. Ahmet Yavuz iki yıl boyunca yaptığı çalışmalarda Yalova Belediyesi'nin aşırı müsrif olduğunu ve birtakım yolsuzlukları gördüğünü belirterek bu yüzden tehditler aldığını iddia etti. Yavuz, "2014 denetim komisyonu seçiminde olmamı Milletvekili istemişti. Yaptığım çalışmalarda Yalova Belediyesi'nin aşırı derecede müsrif olduğunu tespit ettim. Tüm uyarılarımıza rağmen müsriflik devam ediyor. Bunları dile getirince 2015 denetim komisyonuna girmemi istemediler, girmemem için de ellerinden geleni yapıyorlar. Ama oy farkıyla komisyona seçildim. Şimdi ise Muharrem İnce başta olmak üzere CHP İl Yönetimi tarafından ciddi bir baskı altına alındım" diye konuştu.

'KADRO ŞİŞİRİLDİ'
Belediyeye alınan çalışanların bankamatik memuru olduğunu öne süren Ahmet Yavuz, "AK Parti döneminde belediyedeki çalışan sayısı 600 civarındaydı. Bu rakam şu an bine yaklaştı. Arada yaklaşık 400 kişilik ciddi bir haksız istihdam söz konusu" dedi.

'MECLİS BULUNMAZSA BEN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM'
Yalova Belediyesi Meclis Başkanlığı'nın denetleme raporlarına yönelik usulsüzlüklerle ilgili olarak yetkili mercilere başvurmaması halinde, kendisinin suç duyurusunda bulunacağını dile getiren Yavuz şöyle devam etti: "Denetim Komisyonu belediye birimleri ve bağlı kuruluşlarından her türlü bilgi ve belgeyi isteyebilir. Bu istekler gecikmeksizin yerine getirilir. Komisyon, çalışmasını 45 iş günü içinde tamamlar ve buna ilişkin raporunu mart sonuna kadar meclis başkanlığına sunar. Konusu suç teşkil eden hususlarla ilgili olarak meclis başkanlığı tarafından yetkili mercilere suç duyurusunda bulunulur. Korkularının sebebi sizce ne olabilir. Beni ve yine CHP'li meclis üyesi Faruk Kırtay'ı komisyona girdik diye neden partiden ihraç etmek istediler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li Salman partisini isyan ettirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN