Tarihi adada dönüşüm başladı

Sakarya’da bulunan Tarihi Uzunçarşı’da dönüşüm çalışmaları başladı. Başkan Toçoğlu, “Esnafımızla el ele verdik. Tarihi adada ’ye örnek bir dönüşüm gerçekleştireceğiz” diye konuştu

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Tarihi adada dönüşüm başladı
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tarihi Uzunçarşı'da başlatılan dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme gezisinde Başkan Toçoğlu'na SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Zafer Poyraz, daire başkanları ve Uzunçarşı esnafı eşlik etti.

'ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN'
Tarihi Uzunçarşı'da çalışmalara başladıklarını açıklayan Başkan Toçoğlu, "Bir süredir Tarihi Uzunçarşı'da yapacağımız dönüşüm çalışmaları için hazırlıklarımız devam ediyordu. Esnafımızla birçok kez bir araya geldik. İstişarelerde bulunduk" dedi. Toçoğlu "Dönüşümün etaplar halinde hayata geçirileceğini ve ilk olarak kuzeyden yani Ağa Camisi bölgesinden çalışmaların başlatılacağını belirlemiştik. Hayırlısıyla cuma günü itibari ile bu güzel çalışmayı başlattık. Şehir tarihi açısından çok önemli bir merkez olan tarihi adada 'ye örnek bir dönüşüm gerçekleştireceğiz. Esnaf kardeşlerimize ve şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu.

'ESNAF MAĞDUR OLMAYACAK'
Yüklenici firma yetkilileri ile de görüşen Başkan Toçoğlu şöyle dedi: "Tarihi adadaki dönüşüm çalışması süresince esnafımızın mağdur edilmemesi ve esnafın işlerini sekteye uğratılmaması en büyük prensibimiz. Tarihi Uzunçarşı için en güzelini hedefliyoruz. Burada örnek bir çalışma yapacağız. Bu aşamaya kadar geldik. İnşallah Tarihi Uzunçarşı'dan alnımızın akıyla çıkacağız. Esnaf kardeşlerimiz de bu süreçte bizlerin hep yanında oldu. Bundan sonra da bu süreci esnaf kardeşlerimiz ile beraber yönetelim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi adada dönüşüm başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN