Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafakemalpaşa Dubai’ye damga vurdu

Katıldığı her fuarda ilgi odağı olan Mustafakemalpaşa Belediyesi, ‘23. Dubai Festivali’nde de büyük ilgi gördü. Suuçtu Şelalesi, Tümbüldek Kaplıcaları ve Mustafakemalpaşa tatlısı gözde oldu

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Mustafakemalpaşa Dubai’ye damga vurdu
Mustafakemalpaşa Belediyesi, Ortadoğu ve Asya'nın en büyük fuarı olan (Arabian Travel Market) Dubai Fuarı'na "Ulu Şehir" çatısı altında ilk defa katıldı. Arap destinasyonunun en önemli fuarı olan etkinlikte Bursa'yı, Vali Münir Karaloğlu önderliğinde, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı , Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan temsil etti. Mustafakemalpaşa Belediyesi, 4 gün süren fuarda göz alıcı standı ve turizm değerleriyle öne çıktı. İngilizce hazırlanan ve içerisinde Mustafakemalpaşa'nın tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgiler bulunan dergilerin dağıtıldığı fuarda ziyaretçilere ikram edilen Mustafakemalpaşa Tatlısı büyük ilgi gördü.

'ARAP DÜNYASI BİZİ TANIYACAK'
Arap Turizm Örgütü Başkanı Dr. Bandar Fahad Al-Fehai ile görüşen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, fuar günlerini değerlendirdiği konuşmasında Arap turist hareketliliğini Mustafakemalpaşa'ya taşımak istediklerini söyledi. Mustafakemalpaşa'nın özellikle Arap turistlerin Bursa ziyaretlerindeki önemli gezi rotalarının başında geldiğini belirten Başkan Kurtulan; " Mustafakemalpaşa'nın turizm değerlerini tanıttığımız fuarı en iyi şekilde değerlendirdik. Hazırladığımız stant gerek fuar katılımcıları gerekse fuarda yer alan ülkeler tarafından büyük ilgi gördü. Turizm sektörünün temsilcileri ile yaptığımız görüşmeler gelecek için umut verdi" diye konuştu.

GENİŞ BİR YELPAZEDEKİ TURİSTLERE TANITACAĞIZ
Mustafakemalpaşa'nın turizmde ön sıralarda yer alması, yerli ve yabancı yatırımların gelebilmesi için tüm imkânları seferber edeceklerini söyleyen Başkan Sadi Kurtulan "Suuçtu Şelalesi ve Tümbüldek Kaplıcaları marka değeri olan doğal güzelliklerimizin başında geliyor. Fotoğrafçılardan, doğa sporcularına uzanan geniş bir yelpazede yerli ve yabancı turistlere doğal bir platform sunan bu değerlerimizi yeni çalışmalarla tanıtacağız " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafakemalpaşa Dubai’ye damga vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN