Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir Hastanesi 2018’de tamam

Hafriyat çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlanan Şehir Hastanesi’nin temelleri için beton üretimi eylülde yapılacak. 350 milyon euroya mal olacak yatırımın 2018’de tamamlanması planlanıyor

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Şehir Hastanesi 2018’de tamam
İzmit Cephanelik bölgesinde yapımına karar verilen toplam bin 180 yataklı Şehir Hastanesi alanında hafriyat çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 20 Mayıs'ta temel atma töreni gerçekleşen ve zemin nedeniyle ekim ayında başlayan hafriyat çalışmaları önümüzdeki eylül ayında sona erecek. Eylül ayında temel betonlarının üretimine geçmesi beklenen hastane, 2018'de tamamlanacak. 1 yıl hafriyat, 2 yıl ise süreci olan hastanede şu anda günde 10 bin metreküp hafriyat çıkartılıyor. Hastane alanından yaklaşık 3 milyon metreküp hafriyat çıkartılması bekleniyor.

BİN 180 YATAKLI HASTANE
20 Mayıs 2015'te Sağlık Bakanı Mehmet Müezinoğlu ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katılımı ile temelleri atılan Şehir Hastanesi, ve Doğu Marmara bölgesine hizmet verecek. 368 bin 668 metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan hastanede 494 yataklı genel hastane, 116 yataklı Onkoloji Hastanesi, 246 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 124 yataklı KVC Hastanesi, 100 yataklı Adli Psikiyatri Hastanesi, 100 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yer alacak. Ayrıca projede açık ve kapalı 3200 araçlık otopark olacak. GAMA ve Türkerler firmalarının ortaklığında 350 milyon Euro maliyetle inşa edilecek olan hastane, 25 yıllığına Gama ve Türkerler holding tarafından letmesi yapılacak. Yap-İşlet-Devret modeliyle başlanan hastanenin inşaat sahasında hafriyat çalışmaları günde 100 kamyon ile yapılıyor. GAMA ve Türkerler'in taşeron firması olan Soylular İnşaat tarafından gerçekleştirilen hafriyat çalışmasıyla her gün yaklaşık 10 bin metreküp hafriyat çıkartılıyor. Hafriyatların taşınmasında çevrenin kirlenmemesi içinde şirket tarafından yıkama bölümü kuruldu. Ayrıca toz kalkmaması için yollarda da yıkama yapılıyor. Bölgenin kayalık zemin olması nedeniyle gevşetme yapmadan hafriyat çıkartılmıyor. Firma, bölgede çok titiz çalışma içerisinde faaliyet gösteriyor. İş sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin de alındığı alana sadece bir noktadan giriş ve çıkışlar yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir Hastanesi 2018’de tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN