Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokak hayvanlarının keyfi yerinde

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Sokak hayvanlarının keyfi yerinde

ilçesindeki sokak hayvanları, özel olarak hazırlanan barınaklarda yaşıyor. Belediye, sokak havanları için yılda yaklaşık 5 bin kilogram mama dağıtıyor

Sokak hayvanlarını adeta ilçenin bir sakini olarak kabul eden Belediyesi, ilçeyi kedi evleri ile donattı. Yıldırımlı hayvan severlerin desteği ile gerçekleştirilen proje kapsamında ilçenin farklı bölgelerine 5'i fiberglas, 18'i ahşap olmak üzere 23 kedi evi yerleştirildi. Hayvanlarının her türlü ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak hazırlanan ve toplam sayıları 66'yı bulan kedi evleri 5 yıldızlı otel konforunda. Sokak hayvanları için sadece barınakla yetinmeyen Yıldırım Belediyesi, onların beslenmesi için de mama desteği sağlıyor. Hayvan severler ile iş birliği içerisindeki çalışmalar kapsamında kedi evlerine ayda 375 kilogram, bir yılda ise 4 bin 500 kilogram mama bırakılıyor.

ŞEFKAT ELİMİZ HER ZAMAN ÜSTLERİNDE
İnsanların, yaşam alanlarını paylaştıkları sokak hayvanlarına karşı sorumlulukları olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Biz ilçemizdeki sahipsiz hayvanları Yıldırım'ın sakini olarak kabul ediyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Cumalıkızık'taki Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkez'imizi Türkiye'nin en modern ve işlevsel tesislerinden birisi haline getirdik. Burada hayvanların tedavileri yapılıyor ve sahiplendiriliyor. Kış aylarında besleme noktaları oluşturuyoruz. evleri yapıyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak, şefkat elimizi hiç bir onların üstünden çekmiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak hayvanlarının keyfi yerinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN