Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Turistler müşteri değil, misafirimiz’

Giriş Tarihi: 8.5.2016
‘Turistler müşteri değil, misafirimiz’

Tarihi mirası ve doğal güzellikleri ile Bursa’nın önemli çekim merkezlerinden biri olan ’da Başkan Edebali yaklaşan yaz öncesi yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazırlandıklarını söyledi

'ın pastasındaki payını artırmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Tarihsel ve kültürel zenginlikleri ile turizmin parlayan yeni yıldızı Yıldırım'ı tüm dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz" dedi. Yıldırım Belediyesi, Eyüp Sultan'dan sonra Türkiye'nin en çok ziyaret edilen dini mekanı olan Emir Sultan Cami ve Türbesi başta olmak üzere Dünya'da bir eşi ve benzeri bulunmayan Yeşil Türbe ve Külliyesi, Osmanlı sosyal mimarisinin ilk yansımalarından Yıldırım Beyazıt Külliyesi, romanlara konu olan Zeyniler, tarihi dokusunu 700 yıldır korumayı başarabilen Cumalıkızık gibi mekânları, binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayacak şekilde hazırlıklarını tamamladı. İlçe turizm potansiyelinin yaz aylarında önemli bir ivme kazandığını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği başta Emirsultan olmak üzere Yeşil Külliyesi, Yıldırım Külliyesi ve Cumalıkızık gibi turizm bölgelerimizde çalışmalarımıza büyük önem gösterdik. Yıldırım'ı tercih eden turistleri müşteri olarak değil misafirimiz olarak görüyor ve onları en iyi şekilde ağırlamak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz" dedi.

ÜCRETSİZ REHBERLİK HİZMETİ
Yıldırım'ı tercih eden ziyaretçilere ve tur şirketlerine her türlü desteği sağladıklarını sözlerine ekleyen Başkan Edebali, "Önümüzdeki günlerde bu tur şirketleri ile görüşmeler yaparak, birliğimizi nasıl geliştireceğimizi konuşacağız. İlerleyen günlerde düzenlenecek turlara rehberlik desteği vermeye başlayacağız. Yıldırım'da turistik faaliyet düzenleyecek, tur şirketleri ve misafirlerimize, başta Halkla İlişkiler olmak üzere Belediyemizin tüm birimlerinden her türlü desteği sağlayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Turistler müşteri değil, misafirimiz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN