Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da yeşil atak

Büyükşehir Belediyesi tarafından ’a kazandırılacak olan 250 bin metrekarelik ‘Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nın temeli, Sağlık Bakanı ve Başkan Altepe’nin de katıldığı törenle atıldı

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Yıldırım’da yeşil atak
Büyükşehir Belediyesi, ilçesinin Vakıf Mahallesi'ne 250 bin metrekarelik park kazandırıyor. Büyükşehir tarafından projelendirilen 'Vakıfköy Spor ve Kent Parkı'nın temeli Sağlık Bakanı Dr. , Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından atıldı. Törende konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlıklı toplumların, yeşil alanlarla ve sporla iç içe fertlerle oluşacağını ifade ederek, ", doğası ve doğasına haksızlık etmeyen yerel yöneticilerinin varlığıyla çok şanslı bir şehir. Bir toplumun sağlıklı olması ancak bireylerin ruhsal, fizikî ve sosyal sağlıklarının yerinde olmasıyla sağlanabilir. Bu nedenle çocuklarımızın da sağlıklı fertler olarak yetişmelerini önemsiyoruz. Çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar, sağlıklı beslenip hareket etsinler istiyoruz" diye konuştu.

YEŞİL KİMLİĞE DÖNÜŞ
Başkan Altepe "Bursa'nın yeşil kimliğinin daha da güçlenmesi için şehrin her ilçesine parklar kazandırıyoruz. Çocuklarımızın, insanlarımızın daha sağlıklı ortamlarda yaşamaları, daha yaşanabilir bir kentin oluşmasını amaçlıyoruz" görüşünü dile getirdi. Başkan Altepe, vatandaşların spora teşvik edilmesinin önemine de değinerek, şehrin sporda da öncü olmasını istediklerini kaydetti. Yıldırım Vakıf Mahallesi'nde 250 bin metrekare alanda güzel bir projenin gerçekleşeceğini ifade eden Başkan Altepe, "Türkiye gelişiyor, Bursa da bu gelişimde önemli rol oynuyor. Yapacağımız çok iş var. Bursa'da çevreye ve yeşile önem veriyoruz. Herkes, sağlıklı, dengeli bir doğal çevrede yaşamak hakkına sahip. Sağlıklı yaşam, sağlıklı çevreyle olur. Yeşil Bursa adına yakışır projelerimizle, nefes alan ve hayat veren bir Bursa'ya doğru adım adım ilerliyoruz. Bugüne kadar birçok park ve yeşil alanı Bursa'ya kazandırdık. Çalışmalarımız doğrultusunda, Bursa genelinde kişi başına düşen yeşil alan 10 metrekareye ulaştı ve bu rakam her geçen gün artıyor" diye konuştu. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise "Bursa'da ve Yıldırım'da yapılan hizmetlerin odağında insan var. Ortak akılla gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizle kentimizi geleceğe taşıyoruz" dedi.

PROJEDE YOK YOK
Projeye göre 'Vakıfköy Spor ve Kent Parkı'nda kapalı yüzme havuzu, engelli yüzme havuzu, güreş salonları, sporcu misafirhanesi ve kafeterya alanlarını içeren bina ile 1900 metrekarelik tribün, 2 adet suni çim zeminli futbol sahası, 2 gölet alanı ve seyir terası ile 17 bin metrekarelik çocuk oyun alanları ve aktivite alanları, 8 bin metrekarelik tematik park alanı, büfeler, mescitler, bebek bakım üniteleri ve diğer müştemilat binalarının yanında 300 araçlık otopark da bulunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım’da yeşil atak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN