Köyün misafirleri geldi, festival hazırlığı başladı

Yazın habercisi leylekler aylarca konaklayacakları Karacabey ilçesindeki Eskikaraağaç köyüne geldi. Karacabey Belediye Başkanı haziranın ilk haftası yapılacak Uluslararası Leylek Şenliği’ne tüm doğaseverleri davet etti

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Köyün misafirleri geldi, festival hazırlığı başladı
Karacabey Belediyesi 'nin ilk ve tek leylek festivali ile ilgili hazırlıkları tamamladı. Belediye Başkanı "'nin tek leylek festivaline ev sahipliği yapan Karacabey'in Eskikarağaç köyünde 12. kez leylek festivalini düzenleyeceğiz. Organizasyonun bu yıl, ilçedeki turizm potansiyelini ortaya çıkarması adına başarılı sonuçlar vermesini bekliyoruz" dedi.

DOĞA SEVGİSİNE VURGU
Başkan Özkan, "Haziranın ilk haftasında leylek festivalimiz için start veriyoruz. 12 yıldır gerçekleştirilen bu festival şimdiye kadar şenlik havasında organize ediliyordu. Fakat biz her yıl daha da üzerine koyarak, katılımcı sayısının da artması için çaba harcayarak, bunları uluslararası organizasyon haline getirmek için çalışıyoruz" diye konuştu. Karacabey Belediyesi'nin Uluslararası Leylek Ağına üye tek belediye olduğunu belirten Başkan Özkan "Yaptığımız festivallerle hayvan, doğa sevgisine vurgu yapıyoruz. Bizler Karacabey Belediyesi olarak leyleklerin göç yolunda bulunan Eskikaraağaç köyümüzde leyleklerin konakladıkları süre içerisinde hasar vermeden, sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaları için her türlü konuyu en ince detayına kadar düzenlemeye çalışıyoruz" dedi.

KÖYDE İLAÇLAMA BİLE YAPILMIYOR
Yüksek gerilim hatlarını ve elektrik tellerini yer altına aldıklarını ifade eden Başkan Ali Özkan "Bölgedeki tarımsal faaliyetlerde kullanılan zirai ilaçlamalara dikkat ediliyor. Burada yaşamlarını sürdüren leyleklerin zarar görmemeleri için dikkatli bir şekilde çalışmalar gerçekleştiriliyor. Gençlerimizin, çocuklarımızın hayvan sevgisini artırmak için köyümüzdeki çeşitli düzenlemeler gerçekleştiriyoruz. Karacabey'imiz şimdiye kadar tarımıyla anılan bir ilçeyken biz keşfedilmeyi bekleyen ilçemizde çok farklı değerlerimizin ön plana çıkarılmayı beklediğini ifade etmek istiyoruz" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köyün misafirleri geldi, festival hazırlığı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN