Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SenfoniKüba ile merhaba

Bu yıl 55’incisi düzenlenen Festivali, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Klazz Brothers’ın ‘SenfoniKüba’ konseriyle açıldı

Giriş Tarihi: 22.5.2016
SenfoniKüba ile merhaba
Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55'incisi düzenlenen 'Uluslararası Bursa Festivali' Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Klazz Brothers'ın 'SenfoniKüba' konseriyle başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen festivalin açılışında yaptığı konuşmada, Bursa'nın yeryüzü cenneti köşesi ve özellikli bir kent olduğunu söyledi.

'BURSA BİR DÜNYA MİRASI'
Bursa'nın kültür ve medeniyet başkenti olduğunu aktaran Altepe, şöyle devam etti: "55 yıldır süre gelen ve bizlerle birlikte gelişen bir festival bu. 50 küsur yılını ben hatırlıyorum. Bursa'ya büyük güzellikler, renk katan çapında organizasyonları Bursa'ya taşıyan dünya müziğinin en güzel örneklerinin verildiği, en güzel sunum ve performansların gerçekleştiği köklü ve geleneksel hal gelmiş uzun soluklu bir festival. Bu yıl da bunun en iyisini en güzelini çok değerli Bursalı hemşehrilerimiz için burada tekrar hazırladık. Festivale katkı veren herkese sponsorlara teşekkür ederim. Bursa'da yaşamak bizim için büyük bir şans. Böyle bir şehre hizmet etmek bizler için de büyük bir onur. Bursa'nın bu kültür ve medeniyet izlerini ortaya çıkartmak için büyük bir faaliyet başlattık. Bursa artık bir ecdat yadigarı şehir değil artık bir dünya mirası, artık bir evrensel değer." BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik ise Bursa'nın bir sanayi, kültür ve turizm şehri olduğunu belirterek, "Bursa yaşayan bir müze haline gelmiş bir şehir. Geçmişe sahip çıkmak, ileriye aktarmak ne kadar önemliyse ülkemizin ilerlemesi ve kalkınması için üretime, bilime olduğu kadar sanata ve kültüre de sahip çıkmak bir o kadar önemli. Sanata ve kültüre verilen destek sadece ülke insanımıza değil aynı zamana bütün insanlığa mal olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SenfoniKüba ile merhaba
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN