Tarihi çarşılar AVM’ye karşı

, , , Edirne, Konya, Kayseri ve Kahramanmaraş’taki tarihi çarşı dernekleri, Bursa merkezli “Tarihi Çarşılar Federasyonu” çatısı altında bir araya geldi

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Tarihi çarşılar AVM’ye karşı
, , , Edirne, Konya, Kayseri ve Kahramanmaraş'taki tarihi çarşıların dernekleri, Bursa merkezli "Tarihi Çarşılar Federasyonu" çatısı altında örgütlendi. Tarihi Çarşılar Federasyonu Başkanı Muhsin Özyıldırım, bir restoranda düzenlenen basın toplantısında, çarşıların sadece esnafın malı olmadığını, ecdadın tüm millete ortak emaneti olduğunu söyledi. Özyıldırım, yaklaşık 8 ay boyunca İstanbul Kapalı Çarşı, İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Edirne Alipaşa Çarşısı, Konya Tarihi Bedesten Çarşısı, Kayseri Kapalı Çarşısı, Kahramanmaraş Kapalı Çarşısı ve Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği olarak çeşitli toplantılar ve müzakereler yaptıklarını hatırlattı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de çarşıların kentin merkezi olduğunu vurgulayarak, çarşıların canlı olmasıyla şehirlerin de canlandığını söyledi. Altepe, çarşıya değer katacak tüm çalışmaları desteklediklerini belirterek, şöyle konuştu: "Alışveriş merkezlerinin çoğalmasına karşılık çarşıların canlı kalabilmesi ve kendini geliştirebilmesi için birtakım önlemler alınması gerekiyor. Çarşıların çalışma sisteminin, disiplininin, esnaflık sisteminin, çalışma saatlerinin ayarlanması ve düzenlenmesi yapıldığı taktirde açılan AVM'ler çarşıları etkilemeyecektir."

BİRLİKTE ÇOK GÜZEL ADIMLAR ATILACAK
BAŞKAN Recep Altepe hedeflerini şu sözlerle anlattı: "İşbirliklerini yaygınlaştırmak, bilgi deneyim ve tecrübeleri aktarmak, tüm şehir ve çarşıların canlanması, bu konuda birlikte mesafe alabilmek ve güzellikleri paylaşmak, en önemli hedefimiz. Onun için bu federasyon kuruldu. Birlikte güzel adımlar atılacağını umuyoruz. Yapılacak düzenlemeler ile çarşılara disiplin kazandırılması, alışverişin her alanda canlanması, esnaf kalitesinin ve hizmetin en iyisinin sunulması için atılacak adımlar var. İnşallah bu çatı altında bunları hep birlikte gerçekleştireceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi çarşılar AVM’ye karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN