’da hız sınırları değişti

Şehir merkezi ve ana arterler üzerinde 70 kilometre olan hız sınırı 82 kilometreye çıktı. Hız sınırlarındaki değişiklik teklifi UKOME kurulu tarafından oy birliğiyle kabul edildi

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Bursa’da hız sınırları değişti
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Ulaşım Koordinasyon Şube Müdürlüğü'nün, ana ulaşım aksları olan İzmir Yolu, Mudanya Yolu, Yolu, Ankara Yolu ve yakın yolunda hız sınırının 82 kilometre olarak düzenlenmesi talebi UKOME kurulunda oy birliğiyle kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar'ın başkanlık yaptığı kurula İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Garnizon Komutanlığı temsilcileriyle görüşleri alınmak üzere meslek odaları başkanları katıldı.

YÜZDE 10 OPSİYON VAR
Görüşmelerin sonrasında oy birliğiyle verilen karara göre Bursa kent merkezinde ana ulaşım güzergâhı olan İzmir Yolu Caddesi'nin Gençosman Kavşağı, Mudanya Caddesi ile Uludağ Üniversitesi Köprülü Kavşağı arası, Mudanya yolunun Mudanya Kavşağı Sanayi Caddesi ile Mudanya Girişi Güzelyalı adalı kavşağı arası, İstanbul Yolu'nun Gençosman Kavşağı ile Ovakça Gemlik yönü çıkışı arası, Ankara Yolu'nun Gençosman Kavşağı ile otoyol bağlantı kavşağı arası, Yakın Çevre yolunun (Avrupa Konseyi Bulvarı, 11 Eylül Bulvarı, Mevlana Bulvarı), Acemler Kavşağı ile Otosansit Kavşağı arası yol güzergâhlarında hız sınırları 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle otomobiller için 82 kilometre/saat otomobil dışındaki diğer motorlu araçlar için 70 kilometre/saat olarak değiştirildi. Trafik kurallarına göre yüzde 10 opsiyon da eklenince hız limiti 90 kilometreyi buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa’da hız sınırları değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN