Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahkahası bol terapi!

’da stresinin azaltılması amacıyla düzenlenen ‘kahkaha terapisi’ büyük ilgi gördü. Terapide “Gülün, stres seviyeniz düşsün” mesajı verildi

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Kahkahası bol terapi!
'da Elele Gelim Atölyesi, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği ve Merve Kılıç Danışmanlık işbirliğiyle dernek binasında 'Yönetici Geliştirme Programı ve Kahkaha Terapisi' yapıldı. Programda terapinin önemi anlatılan katılımcılar, kahkaha atarak bir süreliğine de olsa stresten uzaklaştı.

GÜLMEK KALBİ DE KORUYOR
Atölyenin ortaklarından Mehtap Hersek Akkoyunlu, terapiyle meditasyonun, nefesin ve kahkahanın gücünü deneyimlediklerini söyledi. Akkoyunlu, kurumsal ortamlarda yepyeni bir oluşturmak için düzenlenen terapilerin ilgi gördüğünü ifade etti. Kahkaha terapisti ve yoga öğretmeni Ayşen Balıkçılar da kahkahanın aslında bir terapi yöntemi olduğunu anlattı. Bu programda, iş dünyasında zorluklarla boğuşanların kendilerini bundan uzak tutmaya ve stres seviyesini kahkaha ile düşürmeye çalıştığını vurgulayan Balıkçılar, şöyle devam etti: "Kahkaha diyoruz ama bu böyle çok sesli, başkalarını rahatsız edecek şekilde değil çünkü gülmenin insanlar üzerinde büyülü bir etkisi var. Gülmenin özellikle kalbi koruyucu, stres seviyesini düşürücü özelliği var. Bunun da iş dünyasında yoğun tempoda çalışanlara çok büyük bir faydası, ekip çalışmasını, liderlik becerilerini geliştiren özellikleri var." Terapiye katılan ve tekstil fabrikasında çalışan Dilek Sözeri, iş hayatının stresli olduğunu dile getirerek "Buraya gelmeden önce işteydim. Yoğun bir çalışma temposunun arasından çıkarak geldim. Nasıl bir seminer olacağını bilmiyordum. Geldiğime pişman olmadım. Gerçekten çok memnun kaldım. Bol bol gülerek bu seminerden ayrılıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahkahası bol terapi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN