Balkan zirvesi Bursa’da

4. RUMELİSİAD Balkan Zirvesi 200’ün üzerinde adamını Balkanlar’a yapılacak yatırımlarla ilgili iş ortaklarıyla buluşturdu

Giriş Tarihi: 5.6.2016
Balkan ekonomi zirvesi Bursa’da
Rumelili Sanayici Adamları Derneği (RUMELİSİAD), Balkanlar ile tarihsel bağların yanı sıra k ilişkilerin de üst seviyeye çıkartılması hedefliyor. Dernek bu hedefle bu yıl 4.'sünü gerçekleştirdiği RUMELİSİAD Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi ile Türkiye dâhil 11 Balkan ülkesinin devlet bakanları ve iş dünyası temsilcilerini biraraya getirdi. Sabah açılış oturumunun öncesinde ikili iş görüşmeleriyle başlayan 4. Rumelisiad Balkan Ekonomi Zirvesi inşaat, turizm, mobilya, otomotiv, makine, metal ve bilişim hedef sektörleri çerçevesinde 200'ün üzerinde işadamını Balkanlara yapılacak yatırımlarla ilgili iş ortaklarıyla buluşturdu. Zirvenin açılış konuşmasını yapan RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer, Türkiye'nin 2023 hedeflerinde Balkanlara olan ihracatın bu tarz diyaloglarla mümkün olabileceğini belirterek bu önemli amaca destek olmak adına katılım sağlayan tüm işadamları ve devlet adamlarına teşekkürlerini iletti. Kılıkçıer, "RUMELİSİAD, yaklaşık 300 üyesiyle, 1,5 milyar doları aşan ihracatıyla Bursa'ya ve Balkanlara projeleriyle güç katan önemli bir SİAD. İlk günden bu yana kültürel bağların, ekonomik boyuta taşınması yönünde atılımların içinde olduk. Bu kapsamda daha iyilerini de yapacağımızı biliyoruz" dedi. Zirvenin ikinci yarısında Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulçay, Salcano Bisikletleri Yönetim Kurulu Başkanı Salih Akgül, Başbakanlık Baş Danışmanı Gürsel Dönmez 'in katılımıyla Balkanlarda Ekonomi ve İşbirliği Köprüsü ele alındı.

GÜMÜLCİNE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI SİBEL MUSTAFAOĞLU:

Açlığın dili, kökeni, dini, kültürü yok
Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu Balkanlardan pek çok işadamını biraraya getiren organizasyonda olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, Türkiye ile güçlü kültürel ve ticari bağların güçlü Balkanlar yarattığını belirtti. Mustafaoğlu, "Açlığın dili, dini, etkin kökeni olmuyor. O yüzden ben bu bölgeye yapılacak yatırımların her iki taraf içinde olumlu sonuçlar vereceğini düşünüyorum" dedi.

KOSOVA BAŞBAKANI YARDIMCISI EDİTA TAHİRİ:

Kosova'da genç bir nüfus sizi bekliyor'
İnsanların kalp ve zihinleriyle bağ kursalar da, o bağı somutlaştıran en önemli adımlardan birinin ekonomik bağlantılar olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Edita Tahiri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye özellikle teşekkürlerini iletti. Kosova'nın yatırımların karşılığını alma konusunda önemli bir iş gücüne sahip olduğunu ifade eden Tahiri, " Mineral kaynaklar, enerji potansiyeli, tarım ve özellikle dijital entegrasyona uyum sağlamış genç bir nüfus sizi bekliyor. Önemli yatırımlar var ancak maalesef ki yeterli değil" diyerek destek beklediğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkan ekonomi zirvesi Bursa’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN