Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Robot olma yap

Özel Nova Okulları öğrencilerine “Robot Olma Robot Yap” eğitimi vererek ’da önemli bir eğitim programına imza attı. Bilkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Barbaros Çetin ve 7 kişilik ekibinin verdiği eğitim üç gün sürdü

Giriş Tarihi: 5.6.2016
Robot olma yap
Eski bir Nova Dershanesi öğrencisi olan Barbaros Çetin ve ekibi "Robot olma robot yap" projesi ile çocukların bilgisayar oyunlardan çıkıp, oynadıkları oyunlara katkı sağlayan, program yazan bir birey olmalarını ve hayalleri doğrultusunda bunu geliştirmelerini istediklerini belirtti. Eğitimin başında bulunan Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barbaros Çetin, "Vermiş olduğumuz bu eğitimin sonunda, tekerlekleri olan, duvarı olan mesafesini hesaplayan ve limitin altına indiğinde otomatik olarak duran bir robot programlamış olacağız. Amacımız öğrencilere kodlamanın ne kadar basit olduğunu, bu işlerden korkmamaları gerektiğini göstermek. İlerde bu yeteneklerini geliştirip, güzel projelere imza atmalarını bekliyoruz" dedi. Çetin kodlamanın korkulacak ve zor bir şey olmadığını göstermek istediklerini belirtti.

ÖĞRENCİLER ROBOT YAPTI
Öğrenciler bu eğitim sonucunda 3D yazıcıları programlamayı öğrenip, belirledikleri komutlara göre hareket eden ve cep telefonuyla bile yönlendirilebilen robotlar yapacaklar. Dokuzuncu sınıf öğrencileriyle başlayan eğitim, başlangıç olarak 2 buçuk günlük olmasına rağmen aslında dört yıllık bir programın başlangıcı olarak değerlendiriliyor. Eğitim kurumları kurucusu fizik öğretmeni Canan Topsakal, "Sistem olarak, kişisel gelişimi ön planda tutan gelişmiş ülkelerde uygulanan ve öğrenciyi dersin, bilginin her aşamasına dahil ederek, öğrenmeyi kalıcı ve güçlü kılan bir metodu benimsiyoruz. Yaparak, yaşayarak öğrenme metodu ile öğrencilerimizin başarıya ulaşmasını, Avrupa ve Amerika ile mücadele eder hale gelmelerini planlıyoruz" diyerek Özel Nova Okulları'nın gelecek planlarından bahsetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Robot olma yap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN