Kumsaz sahili yeniden doğdu

Giriş Tarihi: 26.6.2016
Kumsaz sahili yeniden doğdu

’nın e açılan kapılarından olan ve yapılan sahil düzenleme çalışmaları ile gerçek anlamda sahil beldesi kimliğine bürünen Kumsaz, bu yaz vatandaşlara daha kaliteli ve konforlu imkânı sunacak

Yeni yapılan oturma alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafeteryaları, gölgelikler ve duş alanları ile bölgede yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda yapılan çalışmalarla Gemlik'in Kumsaz sahili baştan sona yenilenerek adeta yeniden doğdu.

BÖLGENİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
'nın turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin sahip olduğu tarihi ve doğal değerleri yeniden ele Büyükşehir Belediyesi, kentteki 115 kilometreyi bulan sahillerinin yaz turizmine kazandırılması hedefiyle çalışmalara hız verdi. Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerinde hem plajlarda hem deniz yüzeyinde temizlik çalışmaları yapan, eskiyen iskelelerin onarılması, sahil kesiminde yeşil alanlar ve çocuk oyun alanları oluşturulması gibi her alanda yoğun çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, Gemlik'in Kumsaz sahillerinde de dönüşümü büyük ölçüde tamamladı. Özellikle hafta sonları günübirlik cilerin akınına uğrayan Kumsaz'da sahile soyunma kabinleri ve duşlar yerleştirildi. Kumsaz'ı Bursa'nın en ayrıcalıklı plajlarından biri haline getirmek amacıyla hazırlanan ve içinde kafeteryalar, kum alanda yürüyüş bantları, bisiklet yolları, oturma alanları ve gölgeliklerin de bulunduğu proje ile bölgenin çehresi değişmeye başladı.

SAHİLLER ADETA OYA GİBİ İŞLENİYOR
Kumsaz sahillerindeki çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Narlı'dan Karacabey Kurşunlu'ya kadar 115 kilometrelik sahil şeridinin tümüyle elden geçirildiğini söyledi. Tüm sahillerin oya gibi işlendiğini dile getiren Altepe, "Halkımızın plajlardan, denizlerden iyi şekilde yararlanabilmesi, tatilini en güzel şekilde geçirmesi için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bölgeye kazandırdığımız kafeteryalardan birinin kapalı alanı 500 metrekareyi buluyor. Bu yaz Kumsaz'a gelenler bambaşka bir tablo ile karşılaşacak. Oturma alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafeteryaları, gölgelikler ve duş alanları ile Kumsaz bölgesinde yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda yaptığımız çalışmalarla güzel bir plaj oluşturduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumsaz sahili yeniden doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN