BTSO demokrasi şehitlerini unutmadı

BTSO, 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına ve gazilere destek amacıyla Başbakanlık’ça başlatılan kampanyaya 1 milyon TL’lik bağış ile katılıyor

Giriş Tarihi: 7.8.2016
BTSO demokrasi şehitlerini unutmadı
Millet iradesi ve devlet kurumlarının dayanışması ile Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girimini bastırmayı başaran , yaralarını da el birliğiyle sarıyor. Darbe girişimi sırasında şehit düşenlerin aileleri ile demokrasi tarihine geçen milli mücadelenin gazilerine yardım amacıyla Başbakanlık tarafından başlatılan 'Dayanışma Kampanyası', Resmi Gazete'de yayınlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen kampanyaya iş dünyasının çatı kuruluşu BTSO da 1 milyon TL'lik bağışla destek verme kararı aldı.

YARDIMLAR DEVAM EDECEK
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, FETÖ'nün silahlı darbe girişiminin, kahraman vatan evlatlarının milletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edildiğini hatırlattı. 15 Temmuz'da ülkesinin istikbali uğruna canlarını feda eden şehitleri ve gazileri asla unutmayacaklarını ifade eden Başkan Burkay, "Tüm dünyaya örnek bir kenetlenme ile iradesine ve demokrasisine sahip çıkan Türk milleti, yaralarını sararken de büyük bir dayanışma gerçekleştiriyor. Bizler de darbe girişimini engelleyen şehit ve gazilerimizin emanetlerine sahip çıkmayı kendimize görev olarak addediyoruz. Bu kapsamda Başbakanlığımız tarafından hazırlanan 'Dayanışma Kampanyası'na, BTSO olarak 1 milyon TL ile katılıyoruz" dedi. Burkay "Şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmadık, unutmayacağız. Milli birliğin ve egemenliğin sembol şehirleri arasında yer alan Bursa'da, tüm iş dünyası kuruluşlarımızı ve üyelerimizi de bu anlamlı kampanyaya destek vermeye davet ediyorum" diye konuştu.

EĞİTİM DESTEĞİ DE SAĞLANACAK
Demokrasi şehitlerine minnettar olduklarının altını çizen BTSO Başkanı İbrahim Burkay, "Onlar vatanları için kendilerini feda eden kahramanlardır. Biz onları asla unutmayacağız. Onların geride kalan ailelerini ise kendi ailemiz gibi görüyoruz. Maddi yardımın yanı sıra elimizden gelen ne varsa yapacağız. Demokrasi şehitlerinin çocuklarına eğitim desteği içinde çalışmalarımız olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTSO demokrasi şehitlerini unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN