Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cülerin isimleri temizleniyor

BTSO, eğitim kampuslarından FETÖ operasyonu ile gözaltına alınan vali ve adamlarının isimlerini kaldırdı. Okullara demokrasi şehitlerinin adı verildi

Giriş Tarihi: 14.8.2016
FETÖ’cülerin isimleri temizleniyor
Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) FETÖ'cü hainlerin darbe kalkışmasının izlerini silmek ve darbeye canları pahasına dur diyen demokrasi şehitlerinin adlarını ölümsüzleştirmek için harekete geçti. BTSO tarafından yapılan okullarda FETÖ operasyonu ile gözaltına alınan vali ve adamlarının isimlerini kaldırıp yerine demokrasi şehitlerinin isimlerini verildi. Hain saldırıda canlarını hiçe sayarak milli irade ve demokrasiyi korumak adına şehit olan Ömer Halisdemir, Abdullah Tayyip Olçok, Olçok, Halil Kantarcı, Prof. Dr. İlhan Varank, Türkan Türkmen Tekin ve Mustafa Cambaz'ın isimleri yeni adı 'BTSO 15 Temmuz Şehitleri Mesleki Eğitim Kampüsü' olan eğitim kompleksinde yaşatılacak.

'KAHRAMANLAR UNUTULMAYACAK'
BTSO Başkanı İbrahim Burkay "Ülkemizin bütünlüğü ve milletimizin selameti için canlarını veren 240 kardeşimiz de öyküleri nesilden nesile anlatılacak birer kahramandır" dedi. Burkay "Bizler de Türkiye için milat olan 15 Temmuz'da ülkemizin tarihine altın harflerle geçen kardeşlerimizin isimlerini BTSO tarafından kentimize kazandırdığımız okullarımıza verdik. Böylece 15 Temmuz kahramanlarımızdan sembol olmuş şehitlerimiz arasından 7'sinin isimlerini kampusumuzdaki kurumlarda yaşatacağız" diye konuştu.

DEMOKRASİ ANITI YAPILACAK
Tüm 15 Temmuz şehitlerinin adlarını ölümsüzleştirmek amacıyla Bursa'ya kazandıracakları 'Demokrasi Anıtı' için çalışmalarını sürdürdüklerini de hatırlatan Başkan Burkay, "Gelecek nesillere örnek olmasını arzu ettiğimiz bu milli kahramanlarımız arasından sembolleşmiş isimleri Bursa iş dünyasının katkılarıyla kentimize kazandırdığımız eğitim kurumlarımızda yaşatacağız. BTSO 15 Temmuz Şehitleri Kampusumuzda eğitim alacak öğrencilerimiz bu okullarda daha yüksek bir milli bilinçle ülkemizin ve milletimizin geleceğine katkıda bulunmak için yetişecekler" görüşünü dile getirdi. Bölgedeki eğitim kurumlarının isimleri şu şekilde değişti: Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Teknik ve Meslek Lisesi, Şehit Erol Olçok Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Şehit Abdullah Tayyip Olçok Uygulama Oteli, Şehit Türkan Türkmen Tekin Kız Öğrenci Yurdu, Şehit Mustafa Cambaz Erkek Öğrenci Yurdu, Şehit Halil Kantarcı Konferans Salonu.

FETÖ'CÜLER SİLİNDİ
Şehitlerinin isimlerinin verildiği okullar, FETÖ operasyonlarında gözaltına alınan vali ve işadamlarının isimlerini taşıyordu. Şu an gözaltına olan eski Bursa Valisi Şahabettin Harput, işadamı Celal Eğrelti gibi kişilerin isimleri okullardan silinerek yerine kahramanlıklarıyla Türk halkının gönlüne taht kuran şehitlerin isimleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cülerin isimleri temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN