Ihlamur kokulu ekopazar

Karacabey Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan ve dünyanın en büyük Ihlamur Ormanları’nın doğal lezzetlerini, tüm ’nin beğenisine sundu

Giriş Tarihi: 21.8.2016
Ihlamur kokulu ekopazar
Dünyanın en büyük Ihlamur Ormanları'na sahip tatil beldesi Yeniköy'de, geçtiğimiz perşembe günü başlayan ve 4 gün süren etkinlikte, bölgede yaşayan köylülerin ürettiği ve Karacabey Belediyesi tarafından denetlenen doğal ürünlerin satışı gerçekleştirildi. Ayrıca 7'den 70'e tüm yaş gruplarının yoğun ilgi gösterdiği yarışma, spor ve kültürel aktivitelerle de ziyaretçiler, doğanın ve denizin tadını doyasıya çıkardı. Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan " çok büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Vatandaşlarımızın sağduyusu ve cesareti ile darbe heveslilerinin hevesini kursaklarında bıraktık. Milletimiz tüm dünyaya birlikteliğin gücünü gösterdi. Bir ay boyunca meydanlarda kalan ve demokrasi nöbetini tutan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Şimdi sıra ekonomi nöbetlerinde... Bizler üzerimize düşen görevi yapmalı, üretici bir ülke olarak ekonomimizi güçlü tutmalıyız" dedi. Özkan "Bu nedenle Karacabey Belediyesi olarak, bölgede yaşayan kadınlarımızın üretici olmasına çok önem veriyoruz" diye konuştu.

TURİZM GELİRİ ARTIYOR
Eskikaraağaç Mahallesi'nde kadınların üretime başladığını belirten Özkan "Şimdi de Bayramdere ve Yeniköy'deki kadınlarımızı üretici hale getiriyoruz. Doğal olarak kadınlarımız tarafından üretilen bu ürünler, Karacabey'e turizm geliri sağlıyor. Bu yıl etkinliğimizin ilkini gerçekleştirmiş oluyoruz. Ve bundan sonra da bu etkinliğimizi geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz" dedi. 'nin değişik yörelerinden gelen katılımcılar Ekopazar'da yöre sakinleri tarafından hazırlanan ev yapımı organik tarhana, fırın ekmeği, salça, turşu, bal, erişte, reçel, meyve ve benzeri ürünlerinin yanı sıra; gözleme, börek ve çiğ börek gibi ürünlere büyük ilgi gösterdi. Ziyaretçiler dünyanın en geniş Ihlamur Ormanları'ndan toplanmış ıhlamurlardan almayı da ihmal etmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ihlamur kokulu ekopazar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN