Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muharrem Doğantez: Soğanlı’da kentsel dönüşümde ikinci perde

’deki kentsel dönüşüme ışık tutan Soğanlı Projesi’nde ikinci perde açıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın temelini attığı proje 2017’de bitirilecek

Giriş Tarihi: 21.8.2016
Muharrem Doğantez: Soğanlı’da kentsel dönüşümde ikinci perde

Osmangazi Belediyesi'nin Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi, hızla ilerliyor. Toplam 42 hektar alan üzerinde 4 bölüm olarak uygulanan projenin geçtiğimiz yıl temeli atılan birinci bölümdeki inşaat çalışmalarında sona gelinirken, projenin ikinci bölümünde de ilk harç döküldü. Yeşil alanları, açık ve kapalı otoparkları, çevre yoluna bağlantısı, alışveriş mekanları ile kendi yaşam alanını yepyeni mimari çizgilerle yorumlayan Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ikinci bölümünde kullanıcısı için her detayın düşünüldüğü 2+1, 3+1, 4+1 olmak üzere toplam 420 konut ve 83 alanı yer alacak.

2017 SONUNDA TAMAMLANACAK
Ticaret alanları, pazar alanı, ibadet ve eğitim alanları, sosyal ve kültürel alanları ile yaşama değer katan her şey Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi ile lılarla buluşacak. Sosyal yaşamın vazgeçilmezi olan meydanlar da bu projede değerini buluyor. 3 farklı meydanın yer aldığı projenin ikinci bölümünde aynı zamanda seçkin marka ve sektörel mağazaların da yer alacağı büyük bir çarşı alanı da olacak. 4 bölüm olarak inşa edilecek olan projenin tamamının 2017 yılı sonunda bitirilmesi planlanıyor.

'BURSA İÇİN EN BÜYÜK ÖRNEK'
Hedeflerinin tüm Osmangazi'nin dönüşümüne zemin hazırlamak olduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Bu hedef doğrultusunda, Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ikinci bölümünün temelini atıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile bu bölgeye yeni bir vizyon koyuyoruz. Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi, sadece Bursa değil tüm adına büyük önem taşıyan bir proje. Uzun vadede tüm Bursa için düşünülen kentsel dönüşümün en büyük örneği olan bu projede çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bursa'nın çarpık ve plansız görüntüsüne son verecek, kent silüetini koruyarak dönüşümün önünü açacak ilk proje olan Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi, ticaret alanları, pazar alanı, ibadet ve eğitim alanları, sosyal ve kültürel alanları ile yaşama değer katacak" dedi.


'DAHA GÜÇLÜ YÜRÜYECEĞİZ'?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu da şunları söyledi: "Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ilk bölümünün temelini 10 ay önce yine birlikte atmıştık. Bu önemli projenin ikinci bölümünün de temelini atıyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Ülke olarak önemli bir olayı geride bıraktık. Vatan hainlerine karşı 15 Temmuz gecesi vatanına, bayrağına, birlik ve beraberliğine, demokrasisine bağlılığıyla vatan hainlerine karşı dik duruş gösteren herkese teşekkür ederim. Bursa da, bu hain saldırı karşısındaki dik duruşunu ilk andan tüm dünyaya gösterdi. Gelişen Türkiye ve gelişen Bursa bundan sonraki yarınlara daha güçlü yürüyecektir. Bugün temelini attığımız bu dev projed e attığımız güçlü adımlardan bir tanesi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muharrem Doğantez: Soğanlı’da kentsel dönüşümde ikinci perde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN