Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ imamından devlet kurumuna himmet vurgunu

Giriş Tarihi: 25.9.2016
FETÖ imamından devlet kurumuna himmet vurgunu

Eti Bor i letme Müdürü olan FETÖ imamı Sapancıoğlu’nun, maden işletmesinde usulsüz yaptırdığı sondajlarla devleti binlerce liralık zarara uğrattığı ortaya çıktı

FETÖ'nÜn Mustafakemalpaşa imamın ve Eti Kestelek Bor letme Şefliği Müdürü Mühendis Sezai Sapancıoğlu 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası örgüte yönelik operasyonlarda tutuklandı. Sapacıoğlu'nun FETÖ şirketlerine usulsüz verdiği sondaj işleri ile 'nin gözde kurumu Eti Maden İşletmesi'nden binlerce liralıyı örgüte aktardığı ortaya çıktı.

TERÖR ÖRGÜTÜNE KAYNAK SAĞLADI
Maden işletmesi içindeki bazı alanlarda sondaj işi yaptıran ve ihale ile alınan işleri FETÖ şirketlerine veren Sapancıoğlu'nun yaptırdığı sondajların gereksiz olduğu ve hiçbir amaca hizmet etmediği anlaşıldı. Ayrıca açılan kuyuların çöktüğü belirtilerek tekrar sondaj yaptırıldığı öğrenildi.

AYNI ZAMANDA ÖRGÜTÜN İK'SIYDI
Güney Marmara Bölgesi'nde oldukça etkili bir isim olduğu öğrenilen Sapancıoğlu'nun, bölgedeki esnaf ve iş adamlarını yakın markaja aldığı ve büyük miktarlarda himmet topladığı belirtiliyor. Sapancıoğlu'nun aynı zamanda örgütün İK'sı olduğu ve bölgedeki tüm toplantı ve faaliyetlerden sorumlu olduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ imamından devlet kurumuna himmet vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN