Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin tramvayları ’da yapılıyor

’da yürütülen yerli üretim faaliyetleri, Türkiye’nin diğer illerinden de ilgi görüyor. ’nin ihtiyacı olan 12 adet tramvay Bursa’da üretilmeye başlandı

Giriş Tarihi: 25.9.2016
Kocaeli’nin tramvayları Bursa’da yapılıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte yerli tramvay üretimi yapan Durmazlar'da üretim atölyelerinde incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, ilk yerli araç üretiminin Bursa'da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştiğini hatırlatarak, "Bursa'da tamamen kendi üretim ve projelerimizle, Bursalı sanayici ve mühendislerin projeleri ve tasarımlarıyla üretilen yerli üretim araçlar, artık pazarlarında satılabiliyor" diye konuştu.

ÖZEL TARASIM
Altepe, Bursa'da üretilip kullanılan tramvay ve metro araçlarının yanı sıra Türkiye ve dünya şehirleri için de araç üretimlerinin başladığını ifade etti. için 12 adet tramvayın Bursa'da üretildiğini söyleyen Başkan Altepe, "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin talepleri doğrultusunda dizayn edilen ve projelendirilen, yunus görüntüsüyle, yeşili ve siyahıyla Kocaeli'nin renklerini yansıtan, iç dizaynıyla da özel bir proje oldu. Yerli 12 tramvayın üretimi yakın zaman içinde tamamlanacak. Kocaeli'nin şu anda imalatı süren raylı sistem inşaatı bittikten sonra, Bursa'da üretilen araçlar, Kocaeli'nin tramvayı olarak yollarda dolaşacak. Kocaeli'nin ve belediyelerimizin parası da yurtiçine kalacak" dedi.

DİĞER İLLER DE SIRADA
12 aracın yaklaşık 70 milyon TL değerinde olduğunu söyleyen Altepe, "Hem yurtdışından daha ucuza daha kaliteli araçlar üretiyoruz hem de paramız Türkiye'de kalıyor. Servis imkânları da Bursa'dan kolayca yapılacak. Ülkemize de kentlerimize de belediyelerimize de kazandıran ve Bursa'yı dünya markası yapan bir proje oldu. Bursa artık dünya liginde ve dünyada 7 tramvay üreten şehirden biri" diye konuştu. Altepe, Bursa'da Kocaeli'den sonra Samsun ve diğer iller için de üretim yapılacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli’nin tramvayları Bursa’da yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN