Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanatın kalbi Molla Yegân’da atacak

Belediyesi, Osmanlı âlimlerinden Molla Yegân’ın adını taşıyan Molla Yegân Medresesi’nin olduğu bölgeye kültür inşa edecek

Giriş Tarihi: 25.9.2016
Sanatın kalbi Molla Yegân’da atacak
Bursa Belediyesi'nin projesi ile yepyeni bir kültür ne daha kavuşacak. Yıldırım Belediyesi, Osmanlı Dönemi'nin önemli âlimlerinden Bursalı fıkıh âlimi Molla Yegân'ın adını taşıyan ve Fatih Sultan Mehmet'in öğrenim gördüğü Molla Yegân Medresesi'nin olduğu bölgeye büyük bir kültür merkezi inşa ederek kente yeni bir değer kazandırılacak. Toplam 21 bin 186 metrekare alanda inşa edilecek olan projede, çok amaçlı salonlar, 200 kişilik sinema salonu, fuayeler, kütüphane, , kapalı otopark, resim, heykel, seramik, fotoğrafçılık ve müzik kursu atölyeleri, sergi alanları, dans, bale ve folklor çalışma salonları, resim, sanat ve heykel galerisi, kafeterya ve idari ofisler bulunacak.

BİN KİŞİLİK SALON
İlçede düzenlenen kültürel ve sanatsal etkinliklerle, Yıldırımlıların yaşam standartlarını yükselttiklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Özellikle sanatsal faaliyetlerimizle sosyal sorumluğu birleştirdiğimiz etkinliklerimize, hemşerilerimiz yoğun bir ilgi gösteriyor. Barış Manço Kültür Merkezi ve Adile Naşit Tiyatrosu salonlarımız bizlere yetmemeye başladı. İçerisinde sinema salonu, müze, kurs atölyeleri, çalışma salonları ve galeriler bulunacak Molla Yegân Kültür Merkezi'ne, birbirinden güzel etkinliklerin yapılacağı bin kişilik büyük salon kazandıracağız" dedi. Rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında hayata geçirecekleri vizyon projelerle Yıldırım'a altın bir dönem yaşatacaklarının altını çizen Edebali, projelerin temelinde sosyal dönüşümün etkili olduğunu belirtti. Öncelikli hizmet grupları arasında yer alan çocuklar ve gençlerin kişisel gelişimlerine olumlu katkılar sağlamaya devam edeceklerini de vurgulayan Başkan Edebali, "Dünyada olup bitenleri ölçemeyen ya da şehrin geleceği olan çocuklar için doğru strateji geliştiremeyen yerel yönetimin başarılı olma şansı yoktur. Bu yüzden kültürel ve sosyal belediyecilik anlayışımızla gerçekleştireceğimiz etkinliklerle, Yıldırımlıları buluşturmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatın kalbi Molla Yegân’da atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN