fuarı başlıyor

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Tarım fuarı başlıyor

Ülkenin en kapsamlı fuarı olma özelliğine sahip ve 7 iklim coğrafyasına birden hitap eden Tarım Fuarı’nda (BUTARIM) çifte fuar heyecanı yaşanıyor

Tüyap Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ve onlarca kuruluşun desteklediği BUR 2016, Bursa 14'üncü Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 9'ncu Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları fuarı, 12 Ekim'de Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılıyor.

BİRÇOK KURUM DESTEKLİYOR
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Bursa Ticaret Borsası, Bursa Ziraat Odaları, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ve Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan fuara sayılı günler kaldı. Avrupa'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Kafkaslara kadar geniş bir coğrafyaya hitap eden Fuarları değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "2003 yılında 2 salonda, 4 bin metrekare alanda açılan Fuarlar, geçen 14 yıl sonunda büyümesine her yıl devam ederek dev bir sektör buluşması haline geldi. Bu yıl 22 ülkeden 451 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile 7 ayrı salon ve açık sergileme alanından oluşan toplam 75 bin metrekare alanda düzenlenen Fuarlar, ülkemizde gerçekleşen tüm tarım fuarları arasında 7 iklim coğrafyasına hitap eden en temel özelliği ile dikkat çekiyor" dedi.

300 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
Fuarların kıtalar arası bir köprü vazifesi gördüğünün altını çizen Ersözlü, "Geçtiğimiz yıl 46 ülkeden gelen 286 bin 916 ziyaretçiye ev sahipliği yaparak traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarına büyük katkı sağlayan fuarlara, bu yıl da yaklaşık 300 bin ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Söz konusu fuarlar, Tüyap yurtdışı ofislerinin etkili çalışmaları, Ekonomi Bakanlığı ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonu ile çeşitli ülkelerden gelen alım heyetlerine ve münferit gelecek iş adamlarına ev sahipliği yapacak. 78 ilimizden de 2000'e yakın otobüs ile katılım sağlanacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım fuarı başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN