Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi ve şehit yakınlarından ziyareti

Belediyesi, ilçedeki şehit yakınlarını ve gazileri, ’ye götürdü. Geziye katılanlar, rehberden Çanakkale Destanı’nı dinledikleri sırada duygu anlar yaşadı

Giriş Tarihi: 23.10.2016
Gazi ve şehit yakınlarından Çanakkale ziyareti

Şehit yakınları ve gazilere desteğini sürdüren Belediyesi, 200 gazi ve şehit yakınını şehitler diyarı 'ye götürerek ecdadıyla buluşturdu. Türk tarihinin seyrinin değiştiği Gelibolu Yarımadası'ndaki Mecidiye Tabyası Şehitliği, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahin Dere Şehitliği, Çanakkale Şehitler Anıtı, 26. Alay Yahya Çavuş Anıtı, Sargı Yeri Şehitliği, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliği, Kesikdere Şehitliği, Conkbayırı ve Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi gibi yerleri ziyaret eden grup, adeta tarihte yolculuk yaptı. Uzman rehberlerden Çanakkale Destanı'nı dinleyen şehit yakınları ve gaziler, duygu anlar yaşadı.

"VATAN SİZE MİNNETTAR"
Göreve geldiklerinde ilk oluşturduklar�� birimlerden birisinin Şehit Yakınları ve Gazi Masası olduğunu aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için gözünü kırpmadan canını veren, sağlığını kaybeden vatan evlatlarımıza çok şey borçluyuz. Onlar, bizler için canlarını hiçe sayarken, geride bıraktıkları yakınlarını da kendi ailemizden farklı görmüyoruz. Bizler sadece kendi insanlarımız için değil, Kore'den Bosna'ya, Afganistan'dan Somali'ye dünyanın her yerinde zalimlere karşı mazlumların yanında olan ve bu uğurda canını vermekten çekinmeyen bir milletin evlatlarıyız. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin dertleriyle dertlenmek, mutluluklarını paylaşmak bizim boynumuzun borcu" diye konuştu. Başkan Edebali, Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğini ve gelen şehit haberlerinin kendilerini derinden yaraladığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi ve şehit yakınlarından Çanakkale ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN