Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maganda kurşunları hayatları karartmasın

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar çevreye rastgele ateş eden bir magandanın mağdur ettiği aileleri ziyaret ederek destek verdi

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Maganda kurşunları hayatları karartmasın
Başkan Dündar, Bursa'da geçtiğimiz günlerde bir şehir magandasının internetten aldığı tüfeği denemek için çevreye rastgele ateş açması sonucu hayatını kaybeden 15 yaşındaki Doğukan Avcı ile yaralanan arkadaşı Mustafa Paşa'nın evlerini ziyaret etti. Ailelere başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Dündar, acılarını paylaştıkları ailelere her konuda destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

'HÜKÜMETİMİZ ÇALIŞIYOR'
İlk olarak hayatını kaybeden 15 yaşındaki Doğukan Avcı'nın evini ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, acılı aile ile bir araya geldi. Başsağlığı dileğinde bulunduğu Avcı ailesinden olay hakkında bilgi alan Başkan Dündar, olayı duyduğunda büyük bir üzüntü yaşadığını dile getirdi. Hiçbir suçu yokken kendini bilmez bir kişinin yaptığı magandalık sonucu bir gencin henüz hayatının baharında yaşamını yitirmesi, diğerinin ise ağır yaralanmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Başkan Dündar, "Son dönemde artış gösteren internet üzerinden silah satışı, maalesef bu tür üzücü sonuçlara neden olabiliyor. Bireysel silahlanma mutlaka kontrol altında tutulmalı. Bu tür olaylar mutlaka son bulmalı. Hükümetimiz de şiddetin azaltılması ve ruhsatsız pompalı tüfek taşınmasının önüne geçmek amacıyla yeni adımlar atıyor. Pompalı tüfekle yakalanan kişilere adli işlemin yanı sıra, para cezasının verilmesi amacıyla yasa tasarısı hazırlanması gündemde. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ben kendilerine başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin. Her zaman kendilerinin yanında olacağız ve gereken desteği sağlayacağız" dedi.

TEKERLEKLİ SANDALYE
Daha sonra, talihsiz olayda ağır yaralanan ve hayatta kalma savaşını kazanan Mustafa Paşa'nın evini ziyaret eden Başkan Dündar, aileye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak Mustafa'nın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Bacaklarından geçirdiği ameliyat sonrası 6 ay yürüyemeyecek olmasından dolayı Mustafa'ya tekerlekli sandalye hediye eden Başkan Dündar, genç çocuğun ve ailesinin her zaman yanında olacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maganda kurşunları hayatları karartmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN