Planlama merkezine vekillerden tam not

AK Partili vekiller, kentsel dönüşüm konusunda çalışmalarını hızla sürdüren Yıldırım Belediyesi tarafından yaptırılan Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’ni ziyaret etti

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Planlama merkezine vekillerden tam not
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşümün mutfağı olarak nitelendirdiği Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi'nde ağırladığı AK Parti Bursa Milletvekilleri Muhammet Müfit Aydın ve Osman Mesten'e projelerini anlattı. Merkez hakkında vekillere bilgi veren Başkan Edebali, "İlçemizi halkımızla beraber ve ortak akılla şekillendireceğiz" dedi.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK
Kültür merkezleri, gençlik merkezleri ve modern pazar alanlarının ilçedeki dönüşümün sosyal ve ekonomik yanını tamamlayacağını belirten Edebali, "Molla Yegan Kültür Merkezi, bin kişilik çok amaçlı salonuyla sanat ve kültür programlarımıza ev sahipliği yapacak. Tam anlamıyla bir kültür sarayı olacak merkez birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlandı. Gençlik merkezleri, evlatlarımızın kötü alışkanlıklardan korunarak, eğitimli ve donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayacak. Kapalı pazar yerleri hem esnafımıza hem de vatandaşlarımıza sağlıklı alışveriş olanağı taşıyacak" dedi. Edebali, "Bölgede ticari alanlar, sosyal donatı alanları, eğitim, sağlık ve spor alanları ile yeni bir yaşam alanı oluşturacağız" diye konuştu.

KATILIMCILIĞIN GÖSTERGESİ
Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi'nin Türkiye'de kentsel dönüşümde örnek gösterilecek bir tesis olduğunu belirten AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, "Vatandaşlara yönelik inşa edilmiş bu merkez, kentsel dönüşümde akıllardaki soru işaretlerini kaldıracak. Başkan İsmail Hakkı Edebali'yi sürdürdüğü katılımcı belediyecilik anlayışından dolayı tebrik ediyorum" dedi. AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten ise "Yıldırım'da birçok bölgede planlanan kentsel dönüşüm vatandaşlara sağlıklı, güvenli ve modern bir şehirde yaşama imkanı sunacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Planlama merkezine vekillerden tam not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN