Kim tutar Suuçtu’yu!

Mustafakemalpaşa’nın turizm merkezi Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı sosyal tesislerle donatılacak. 260 bin TL’lik yatırımla şelale çevresine kır lokantaları ve kafeler yapılacak

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Kim tutar Suuçtu’yu!

Mustafakemalpaşa Belediyesi, 38 metre yüksekliğindeki doğa harikası Suuçtu Şelalesi'ne yeni hizmet birimleri yapılması için ilk adımı attı. Belediyeye devredilmesinin ardından marka tescili yapılarak değeri korunan Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı için hazırlanan projenin hayata geçirilmesi amacıyla yüklenici firmayla sözleşme imzalandı. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, bölge turizminin en değerli varlıklarından olan 260 bin TL'lik bir yatırımla şelalenin eksikliklerini gidereceklerini söyledi. Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'nda son yıllarda doğa turizmine yönelik bir hareketliliğin olduğunu kaydeden Başkan Sadi Kurtulan projeyi anlattı.

TÜRKİYE'NİN GÖZ BEBEĞİ
"Suuçtu Şelalesi yalnız Bursa'nın değil Türkiye'nin cennet yerlerinden biri. Dört mevsim ayrı renkleri barındıran doğa manzarası, serinliği ve ormanlarıyla tam bir temiz hava deposu. Bölgenin daha çok tanınması için bugüne kadar atletizmden, bisiklet yarışlarına kadar birçok etkinlik düzenledik. Şimdi sıra projelendirmenin uygulamasına geldi" dedi. Başkan Kurtulan "Şelale bölgesini çevre düzenlemesi ve sosyal donatılarla gözde bir turizm merkezi yapacağız. Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'na gelenler artık burada ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Proje ile bu bölge kır lokantasından büfelere, yaya köprülerinden otopark alanlarına kadar birçok yeniliğe kavuşacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kim tutar Suuçtu’yu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN