Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meme estetiğinde anatomik yapı önemli

Giriş Tarihi: 27.11.2016
Meme estetiğinde anatomik yapı önemli

Son yıllarda en çok tercih edilen estetiklerden biri olan meme estetiğinde anatomik yapının önemli olduğunu belirten Op. Dr. Kurtuluş Urgur, meme estetiğinde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı

Özel Bursa Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kurtuluş Urgur, meme operasyonlarının estetiğin dışında sağlık açısından da ciddi faydalar sağladığına dikkat çekti. Urgur, "Kadınlar için dik ve dolgun bir memeye sahip olmak güzelliğin olmazsa olmazıdır. Ancak anatomik olarak her kadının memesi istendiği şekil ve formda olmayabilir. Yapısal olarak çok küçük ya da çok büyük meme yapıları hastayı rahatsız edebilir. Bunların dışında doğum sonrası, yaşlanma ve kilo alıp verme sonucu oluşan sarkıklıklar da hastayı rahatsız edebilmektedir" dedi.

ESTETİK ORANINDA BÜYÜK ARTIŞ
Sarkan göğüslerin toparlanması, çok büyük memelerin küçültülmesi, küçük memelerin büyütülmesi ve kanser sonucu kaybedilen memenin tekrar kazanılması gibi durumlarda meme estetiğinin tercih edildiğini ifade eden Dr. Urgur, "Meme estetiği, tüm estetik ameliyatların en ön sırasında yer almaktadır. Estetik cerrahi alanında 2000'li yılların başından bu yana gerçekleştirilen meme estetiği operasyonu çok hızlı bir artış göstermiştir" ifadesini kullandı. Dr. Urgur meme estetiğinin doktorun anatomik yapıya uygun gördüğü büyüklük ve şekilde olması gerektiğine dikkat çekti. Günümüzde meme estetiği operasyonlarının birçok kadını duygusal ve fiziksel olarak memnun ettiğinin altını çizen Dr. Uygun, "Meme estetiği sonrasında sonuç hemen görülebilir fakat gerçek sonuca ulaşmak için operasyon sonrası ödemin atılması gerekir ve net sonuç için en az 6 ay beklenmesi gerekir" diye konuştu. Kadınlarında meme dokusu gelişimi sırasında veya sonradan büyümesinin sadece estetik değil birtakım sağlık problemlerine de yol açabildiğini belirten Dr. Urgur, meme hipertrofisi veya makromasti denilen bu durumda meme küçültme ameliyatları yapıldığını anlattı. Dr, Urgur şu ifadeleri kullandı: Meme büyüklüğü ve ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik veya yaralar, boya ve kiloya uygun giysi bulamama, hastanın psikolojisinin bozulması, kendine olan güvenini kaybetme gibi durumda cerrahi işlem ile meme dokusunu küçültmek mümkündür."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meme estetiğinde anatomik yapı önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN