Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şarkılı türkülü öğüt günü

Balkan türkülerinin de seslendirildiği ‘Balkan Gençlik Oyunları Paneli’ne katılan Başkan Altepe gençlere öğütler verdi. Altepe “Gelecek için size güveniyoruz. Proje üretin, getirin, hayata geçirelim” dedi

Giriş Tarihi: 27.11.2016
Şarkılı türkülü öğüt günü
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirdiği 'Balkan Gençlik Oyunları Paneli' büyük ilgi gördü. Bursa Gençlik Kulüpleri Federasyonu işbirliği ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü destekleriyle düzenlenen panelde Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Korosu Balkan türkülerini seslendirdi. Osmangazi ve Nilüfer ilçelerindeki 16 liseden öğrencilerin katılımıyla hazırlanan, Balkan ülkeleri sunumu beğeni topladı. Panelde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa ile Balkanlar arasında gerçekleştirilen çalışmaları anlattığı gençlere gelecek ile ilgili altın öğütler verdi. Başkan Altepe, "Bursa, birikimli bir şehir. Çalışkan insanların yaşadığı, tarih başkenti Bursa, ecdat yadigârı bir şehirdir. Bursa'da yaşadığımız için çok şanslıyız. Gençlerimiz Bursa'nın değerini iyi biliyor. Değerlerine sahip çıkan gençlerimizle gurur duyuyoruz" dedi.

'YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR'
Gençlere kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini anlatan Başkan Altepe, Bursa'nın geleceğinin güvende olduğuna değindi. Altepe şunları söyledi: "Hepimiz çok çalışacağız. Bursa için yapacak çok işimiz var. Bursa olarak Balkan ülkelerinin de yanındayız, orada yaşanan sıkıntıda ilk olarak Bursa koşuyor. Marmara Bölgesi'ndeki belediyeler olarak Balkan ülkelerindeki restorasyonlardan, Tuna Nehri'nin temiz akması için yapılacaklara kadar her konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gençlerimiz de projelerini üretsinler, biz inceleyip değerlendirelim, gerçekleştirelim. Balkanlarla ilişkilerimizi geliştirelim ama aynı zamanda Bursa'nın kıymetini de bilelim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şarkılı türkülü öğüt günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN