Uludağ’da bu sezon beklentiler yüksek

Türkiye’nin en modern kayak tesislerine sahip Uludağ’da işletmeciler yeni sezondan umutlu. Sezonu suni karla açan Uludağ misafirlerini bekliyor

Giriş Tarihi: 27.11.2016
Uludağ’da bu sezon beklentiler yüksek
Uludağ'da henüz kar yağmamasına rağmen bu sezon beklentiler oldukça yüksek. 16 Aralık'ta sezonun açılması beklenen Uludağ'da, mevsimin ilk kar yağışını henüz almamasına rağmen oldukça hareketli günler geçiriyor. Teleferik A.Ş'nin kar makinesiyle suni kar yağdırdığı Uludağ'ın bir bölümünde kayak sezonu da kısmen açıldı. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapan Uludağ'daki işletmeciler, kış sezonundan umutlu. Özellikle yılbaşı rezervasyonlarının devam ettiğini belirten işletmeciler, yapay kar makinesinin kayak merkezine hareket kazandırdığını ve yılın ilk kar yağışı ile birlikte sezonun dolu dolu geçmesini beklediklerini söyledi.

'UMUDUMUZ KIRILMADI'
Uludağ'a henüz kar düşmemesinden dolayı müşteri girişinin az olduğuna vurgu yapan Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, işletmeciler olarak tüm hazırlıkların eksiksiz yapıldığını belirtti. Beceren, "Otellerimize az da olsa müşteri girişi sürüyor. Beklediğimiz kar yağışının başlamasıyla birlikte kayak sezonunu tam olarak açacağımızı ve sezonun hareketli geçeceğini umuyorum" dedi.

ARAP TURİST SAYISI ARTIRILMALI
Arap turistlerin Uludağ'a organize şekilde gelmediğini ifade eden Haluk Beceren bu yönde atılması gereken adımları şöyle sıraladı: "Çoğu günübirlik gelenler. İstanbul'dan gelen çok fazla günübirlikçi Arap turisti var. Bunlar, Uludağ'da kayak yapmaya başlarlarsa o zaman otellerde kalma durumu da olacak. Şu anda da kalan var ama yerli müşterilere nazaran son derece az, yüzde 10'lar civarında. İleride belki yükselir. Bu sayıların yükselmesi için GÜMTOB olarak yurt dışında özellikle Ortadoğu'da birçok fuara katılıyoruz. 2017'de Moskova'da gerçekleşecek fuara da katılacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ’da bu sezon beklentiler yüksek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN