Sağlıklı yaşamın sırları

Yıldırım’daki sağlık söyleşinde konuşan Dr. Feridun Kunak, “Kahvaltı önemli, çünkü geceden beden aç kalıyor. Dünyanın en büyük nimetleri zeytin, bal, süt, peynir ve yumurtadır” dedi

Giriş Tarihi: 19.3.2017
Sağlıklı yaşamın sırları
Sağlık konusunda çok sayıda söyleşi düzenleyen Yıldırım Belediyesi, ünlü Ortopedi ve Tramvatoloji Uzmanı, Op. Dr. Feridun Kunak'ı Yıldırımlılarla buluşturdu.
Yıldırım'da düzenlenen 'Sağlık Olsun' adlı etkinlikte doğal, dengeli ve doğru beslenmenin önemine değinen Op. Dr. Feridun Kunak, en çok önem verilmesi ve atlamaması gereken öğünün kahvaltı olduğunu vurguladı. Dr. Kunak, "İnsanlarımız maalesef güzel kahvaltı etmiyor. Kahvaltı önemli, çünkü geceden beden aç kalıyor, sabah çok ihtiyaçlarımız var, kahvaltı yapmadan eşimizi işe, çocuklarımızı da okula yolluyoruz. Yuvayı yapan annelerdir. Ne olur eşinizi ve çocuğunuzu kahvaltı etmeden evden göndermeyin" dedi.
Doğal ve katkı maddesi içermeyen besinleri tüketmenin sağlıklı yaşamın en önemli anahtarı olduğunun vurgulayan Kunak, "Dünyanın en büyük nimetleri zeytin, bal, süt, peynir ve yumurtadır. Ancak kahvaltıların vazgeçilmezi olan bu besinlerin kıymetini bilmiyoruz. Zeytin, Allah'ın verdiği çok önemli bir nimet. Ancak bunu tüketirken de hileli olmamasına dikkat göstermeliyiz. Bal yiyiniz, ama hepsinde olduğu gibi abartmamak kaydıyla. Katkısız ve doğal olmak koşuluyla süt, peynir ve yumurta tüketmek oldukça önemli. Dünyada parmağınızın izi kimsede yok, ben iddia ediyorum beyniniz de, kalbiniz de, mideniz de kimsede yok. O yüzden siz kendi kendinizin doktoru olmak zorundasınız. Biz doktorlar söyleriz, siz hangisini iyi bulursanız onu seçmeyi unutmayın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıklı yaşamın sırları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN