Şehir içi ulaşımda teleferik dönemi

Giriş Tarihi: 19.3.2017
Şehir içi ulaşımda teleferik dönemi

Uludağ Oteller Bölgesi’ne kadar uzanan 9 kilometrelik hat ile dünyanın en uzun aktarmasız teleferiğine sahip olan Bursa’da havadan ulaşım dönemi başlıyor

Bursa'da ulaşım yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, havai hatları da kent içi trafikle buluşturuyor.
Mevcut teleferiği yenileyerek Oteller Bölgesi'ne kadar ulaştıran ve böylelikle 9 kilometrelik hat ile dünyanın en uzun aktarmasız teleferik hattını Bursa'ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de teleferiği, Teferrüç'ten kent merkezindeki Gökdere Parkı'na indiriyor.
İhalesi yapılan ve sürecin devam ettiği proje kapsamında teleferik, Teferrüç'ten Setbaşı, Gökdere Metro İstasyonu durağının ardından Gökdere Parkı'na inmiş olacak. Proje kapsamında teleferik istasyonlarından birinin yapılacağı Gökdere Metro İstasyonu'nda proje hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yıllardır bir hayal olarak nitelendirilen projede uygulama safhasına yaklaştıklarını söyledi.

7 DAKİKADA ULAŞIM
İhalenin yapıldığını ve sürecin devam ettiğini dile getiren Başkan Altepe, "Trafik sorununun çözümü için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Artık teleferik şehir merkezine iniyor. Teferrüç, Setbaşı, Gökdere Metro İstasyonu ve Gökdere Parkı istasyonlarından oluşacak yaklaşık 4 kilometrelik hat sayesinde Gökdere Parkı'ndan 7 dakikalık yolculukla Teferrüç'e ulaşılacak. Yani artık Bursalılar ve dışarıdan gelen misafirlerimiz, teleferiğe binmek için Teferrüç'e gitmek zorunda kalmayacak. Araçları ile gelenler Gökdere Parkı'nda araçlarını bırakıp, binebilecekler, metroyu kullananlar ise Gökdere İstasyonu'ndan teleferiğe binebilecek. İhalesi yapıydı, süreç devam ediyor. Yaklaşık 50 milyon TL'ye mal olacak projede bir an önce uygulamaya geçip, önümüzdeki yıl içinde de devreye almak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir içi ulaşımda teleferik dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN