Yeni hocadan futbolculara gözdağı

Giriş Tarihi: 7.5.2017
Yeni hocadan futbolculara gözdağı

Bursaspor’un yeni teknik direktörü Adnan Örnek, kalan maçlarda takımı ayağa kaldırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Bu savaşın içinde olmayacak olan varsa kapı açık, gidebilir” dedi

Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bursaspor'un yeni teknik direktörü Adnan Örnek, taraftarların futbolculardan onurlu şekilde mücadele etmelerini istediklerini aktardı. Örnek, "Futbolcularla konuştum. Onlara bazı şeyler söyledim. Taraftarların Bursasporlu futbolculardan sadece onurlu şekilde mücadele etmelerini istediklerini söyledim. 'İnanın bana siz mücadele edin, sahada yüreğinizi ortaya koyun haftaya 40 bin kişi buraya maça gelir' dedim. 'Bu insanlar sizi kayıtsız şartsız seviyor, 10 tane gol yediniz, insanlar hala sizin peşinizde' dedim. Hayat devam ediyor. İyi bir rüya görüyorsunuz ama bu rüyayı gerçekleştirmek için uyanmanız lazım. Taraftar zaten kayıtsız, şartsız takımına teslim olmuş. Bu takımda her oyuncu oynamış. Bu oyuncu oynasın, bu oynamasın işleri bitsin artık. İki haftada 10 tane gol yemiş takım. Bu şehrin artık kenetlenmesi lazım. Bu takım ne bu futbolcuların ne benim ne de buradaki yöneticilerin. Bu takım şehrin takımı" diye konuştu.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
Kalan maçlarda ellerinden geleni yapmaları gerektiğine vurgu yapan deneyimli teknik adam, "Duygusal olabiliyorum, artık uyanmanın vakti geldi. Ne yapacağız, 5 maçı da rakiplerimize mi hediye edeceğiz? Bu oynasın, bu oynamasın diye bunları mı konuşacağız? Yeter artık. Elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız. Biz sahada, yönetim işinde, taraftar tribünde. Bir şekilde bu futbolculara destek olmak zorundayız. Onlar Bursaspor'un futbolcusu. Geldiğimiz nokta bu. Bunun ötesi de yok" dedi.

BURSASPOR'A ŞARTSIZ GELDİM
Bursaspor'daki geleceğine ilişkin sorulan sorulara ise Örnek, "Konuşulacak tek konu sahada. 5 maç olur, 15 maç olur, 30 maç olur, 5 sene olur. Onun zamanı değil. Benim yaşayacağım yer yine burası. Ben kayıtsız, şartsız buraya geldim. Onlara da söyledim aynı şeyi. Çocuklar bana sahada bir şeyler göstersinler. Bir mücadele görmek istiyorum. Bana saygı duymak zorundalar. Mutlaka bir takım yapacağım. En iyi takımı sahaya sürmeye çalışacağım. Ben onların o mücadeleyi göstereceğinden eminim. O mücadeleyi görürsem çok iyi gelebileceğimizi düşüneceğim. Kazanma hırsını görmem lazım" şeklinde konuştu.

Takımı ayağa kaldırma zamanı geldi
"Kaptanlarla görüşmeniz oldu mu?" sorusuna ise Adnan Örnek, şu yanıtı verdi:
"Bir toplantı yaptık. Batalla ile de bir toplantı yaptık. Onların da problemleri var ama sorunların çözüleceğine onlar da inanıyorlar. Ayağa kalkacaklarına söz verdiler. Onlar da üzgünler aslında. Bu taraftara kötü maçlar yaşattıkları için onlar da üzgünler ama üzülmekle olmuyor sadece. Bir aksiyon göstermeniz lazım. Sahada bir şeyler gösterelim ki insanlar da bunlar farkına varmışlar olayın desin. Bu savaşın içinde olmayacak olan varsa kapı açık, gidebilir. Onlara da söyledim aynı şeyi. Popülizm falan da yapmıyorum. Ben çıkışın saha içinden olacağını düşünüyorum. Herkesin problemleri var. Ne yapacağız işi gücü bırakacak mıyız? Tekrar sil baştan devam etmemiz lazım. Biz bugünlere nasıl geldik? Gerçekten bana savaşan takım lazım. Ben bunu görmeliyim, göremezsem önlemlerini almak için her şeyi yapacağım. Kalmış 5 maç. Yere yatan, düşmüş bir takımı ayağa kaldırmanın zamanı artık. Elimden geleni yapacağım. Futbolcularıma da inanıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni hocadan futbolculara gözdağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN