Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir mesajla patron oldular

Bursalı kadınların hayatı girişimcilik eğitimiyle değişti. Kurstan BTSO’nun duyurusuyla haberdar olan 3 kadın girişimci, devletin verdiği hibe ve faizsiz krediler sayesinde kendi markalarını yarattı, patron oldu

Giriş Tarihi: 14.5.2017
Bir mesajla patron oldular
BTSO Akademi kapsamında KOSGEB, İŞKUR ve TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitimlerden faydalanan girişimci adayları, devletten aldıkları hibe ve sıfır faizli krediler sayesinde kendi işletmelerini kurarak markalarını yarattı. Genç girişimci adayları eğitimler sayesinde, hayallerindeki fikirleri iş planına dönüştürmeyi ve devlet teşviklerinden yararlanmayı öğreniyor.

YÜZDE 20'Sİ KENDİ İŞİNİ KURDU
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin üretim gücü yüksek ve yenilikçi fikirlere sahip girişimci ruhu ile hedeflerine ulaşacağını söyledi. Başkan Burkay, KOSGEB ile birlikte gerçekleştirilen eğitimlere katılanların yüzde 20'sinin devlet desteklerinden faydalanarak, hayallerindeki işletmeleri açtığını açıkladı. Burkay, "Kalkınmanın ve zenginliğin en önemli formülü girişimciliktir. Girişimin olmadığı yerde nitelikli üretim ve zenginlik olmaz" görüşünü dile getirdi. Burkay, şimdiye kadar 270'e yakın kursiyerin BTSO öncülüğünde düzenlenen girişimcilik programından faydalandığını ve KOSGEB teşviklerinden de yararlanmaya hak kazandığını vurguladı. Türkiye'nin gelecek hedeflerine ulaşmasında girişimci ruha sahip insanların büyük payının olduğunu ifade eden Başkan Burkay, "BTSO olarak girişimcilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

MESAJDAN BAŞARI DOĞDU
Eğitimlere katılan girişimcilerden birisi de Leyla Uyar Acartürk oldu. BTSO Girişimcilik eğitimleriyle kendi işletmesini kuran iki çocuk annesi Acartürk, 'MC Kompresör Jeneratör' markasıyla faaliyet gösteriyor. Eğitimin özgüvenini tazelediğini kaydeden Acartürk, "BTSO'dan gelen bir mesaj hayatımı değiştirdi. Girişimciler için düzenlenen eğitimlerden faydalanarak, kendi şirketimi kurma hayalimi gerçekleştirdim" dedi.

DANIŞMANLIK ŞİRKETİ KURDU
Girişimcilik eğitimlerine katılanlardan Güneş Aras ise, BTSO eğitimleri sayesinde hayalindeki danışmanlık şirketini açmayı başardı. Eğitim programının oldukça faydalı geçtiğini anlatan Aras, girişimcilerin önündeki engelleri kaldıran eğitim programlarından dolayı BTSO ve KOSGEB'e teşekkür etti.

HAYAL ETTİ, KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU
BTSO öncülüğünde düzenlenen eğitimlerden yararlanarak, devlet desteklerinden faydalanan Cansu Bulan, dedelerinden miras kalan zeytincilik alanındaki tecrübelerini, oluşturduğu 'Boztepe' markasıyla taçlandırdı. Bulan, BTSO öncülüğünde yapılan eğitimlerin kendisine çok önemli tecrübe kazandırdığını söyledi. Yakın zamanda ihracat yapmayı hedeflediğini de kaydeden Bulan, "Markamın tüm kurumsal çalışmalarını tamamladım. Yakın gelecekte ürün gamımı genişletmeyi istiyorum" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir mesajla patron oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN