Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzlerce kişi kitaba koştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kitaba Koş’ etkinliği büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Renkli görüntülerin yaşandığı koşunun sonunda katılımcılara kitap hediye edildi

Giriş Tarihi: 14.5.2017
Yüzlerce kişi kitaba koştu
Kocaeli'nde önümüzdeki hafta başlayacak olan 9. Kitap Fuarı'nın tanıtımı kapsamında düzenlenen koşuya Kocaelililer akın etti. Sekapark'tan başlayan ve Atletizm Pisti'nde sona eren 4 km'lik halk koşusuna yediden yetmişe tüm vatandaşlar ellerinde bayraklarla katıldı. Atletizm Pisti'nde koşuyu tamamlayan vatandaşlara kitap armağan edildi.

POSTACILAR RENK KATTI
'Kitaba Koş' etkinliğine bu yıl Kocaeli'nin yanı sıra, Sakarya, Adapazarı, Samsun ve Düzce'den 400 postacı katıldı. Kendileri için hazırlanan postacı tşörtleriyle koşan postacılar yarışa renk kattı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, koşu öncesinde, Sekapark parkurunu dolduran vatandaşlara seslendi. Kitabın medeniyetler kurmada en önemli unsur olduğunu söyleyen Karaosmanoğlu, "Medeniyetleri aydınlatmak ancak kitapla olur. Bugün burada kitaba ve okumanın önemine dikkat çekmek için Kitaba Koş etkinliği düzenliyoruz. Böyle bir etkinlik Türkiye'de ilk kez yapılıyor. Bu önemli etkinliğe katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu yarışta herkes birinci. Hep birlikte kitaba koşalım" dedi. Koşuya katılan Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da "Türkiye'de ve belki de dünyada ilk kez düzenlenen böyle bir organizasyonda bulunmaktan dolayı son derece mutluyum. Böylesine anlamlı bir koşuyu düzenleyen başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Karaosmanoğlu'nun verdiği startla 4 km'lik koşu başladı. Sekapark'tan koşuya başlayan vatandaşlar, Salim Dervişoğlu Caddesi'ni takip ederek Marinadan sahile indi. Vatandaşlar, Cumhuriyet Köprüsü üzerinden Atletizm Pisti'ne ulaştı.

AFERİN ÇOCUKLAR!
Kocaeli Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 41. Turizm Haftası kapsamında etkinliklerine devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Kaymakamlığı, Kandıra Belediyesi, Kocaeli Kandıra Kıyı Bandı Kültür, Koruma ve Gelişim Bölgesi Birliği ve TEMA Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte farkındalık yaratmak için, "Kirletmeyelim" mesajıyla Kandıra sahilinde çevre temizliği yapıldı. Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan sözlerine katılan tüm duyarlı öğrenci ve çevreci gönüllülere teşekkür ederek başladı. Zamburkan "İlimizin en güzel sahillerinden birindeyiz. Çevremizi temiz tutmalıyız. Böylesi güzel yerler yıllar öncesinden bizlere kaldı. Sahip çıkıp temiz tutmak bizlerin görevi. Herkes kapısının önünü süpürürse inanın bu sorun en aza iner" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzlerce kişi kitaba koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN