Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BUTEKOM’un başarısı Bursa sınırlarını aştı

Giriş Tarihi: 2.7.2017
BUTEKOM’un başarısı Bursa sınırlarını aştı

BTSO sayesinde farklı bir kimlik kazanan Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), yerel ve ulusal birçok tekstil markasının çözüm ortağı olmayı başardı

BUTEKOM, tekstil firmalarının çözüm ortağı olma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. BTSO öncülüğünde DOSAB'ta 13 bin metrekarelik yeni bir komplekse sahip olan BUTEKOM, Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi aracılığıyla sektörün inovasyon odaklı büyümesine öncülük etmeye başladı. BUTEKOM, şu an tekstil ve hazır giyim sektörlerine yönelik bin 220 farklı test yapabilme kapasitesi ile dikkat çekerken, Bursa'nın değil, Türkiye'deki tekstil devlerinin de ilgi odağı oldu.

TÜRK TEKSTİLİNE BUTEKOM İMZASI
Önümüzdeki günlerde açılış töreni yapılacak olan BUTEKOM, Bursalı firmaların yanı sıra İstanbul, Denizli ve Tekirdağ gibi birçok farklı ildeki tekstil markaların Ar-Ge taleplerine cevap vermeye başladı. Şu an tekstil sektöründe faaliyet gösteren yerel ve ulusal yaklaşık 35 farklı firma ile ortak projeler geliştiren BUTEKOM, Türk tekstil sektörünün katma değerli üretim kabiliyetine büyük katkı sağlıyor.

"ÖNEMLİ MESAFE KAT ETTİ"
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BUTEKOM'un Ar-Ge ve inovasyona dayalı üretime geçişte firmalara rehberlik ettiğini söyledi. Merkezin tekstil sektörünün sürdürebilir büyümesine liderlik etmeye başladığını vurgulayan Burkay, "Yeni teknolojiler geliştirmek ve yüksek katma değerli üretime geçişte merkezimiz öncü bir rol oynuyor. BUTEKOM bünyesinde hizmet veren Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi'miz bu konuda sektörde farkındalık oluşturmayı başarıyor. BUTEKOM'un bu performansı ile kısa bir süre içerisinde Türkiye çapında aranan bir marka haline geleceğine inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BUTEKOM’un başarısı Bursa sınırlarını aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN