Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmangazi’den kırsala büyük yatırım

Giriş Tarihi: 16.7.2017
Osmangazi’den kırsala büyük yatırım

Osmangazi Belediyesi, yasa ile birlikte mahalle statüsüne geçen köyleri yatırımlarla donatarak yeniden cazibe merkezi haline getiriyor

Uludağ'ın eteğindeki Güneybayır Mahallesi'nde düzenlenen Geleneksel Dut Festivali ve köy hayrına katılan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 700 yıllık Osmanlı köyünde yapılan yatırımların açılışını gerçekleştirdi. Dündar, kent merkezinde olduğu gibi en uzak mahallelerdeki yatırımların da tüm hızıyla sürdüğünü belirtti. Kentten köye dönüşün önünü açtıklarını söyleyen Dündar, "Osmangazi'deki 136 mahallemizin hepsi hizmet sınırlarımız içerisinde. Köylerimizi sahiplenmemiz lazım. Şehir merkezindeki aileler gelsinler, düğünlerini etkinliklerini burada yapsınlar. Buradaki hizmetlerden faydalansınlar. Bu şekilde köylerimizi yeniden canlandırabiliriz" dedi. Merkezdeki hizmetlerin tamamının köylere de götürüldüğünü belirten Dündar, "Osmangazi, 136 mahallesi ve 850 Bine ulaşan nüfusuyla Türkiye'nin en büyük 4'ncü ilçesi konumunda. Hizmet noktasında merkezde ne varsa, köylerimiz de aynı hizmetleri alıyor. Hizmet binaları ve meydanlar yapıyoruz. Köylerimizin yollarını yeniliyoruz. Her köyümüze bir meydan, spor tesisi ve çocuklarımız için parklar inşa ediyoruz" dedi.

'MERKEZDE NE VARSA KÖYLERDE OLACAK'
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündür, açılışta yaptığı konuşmada, "Köylerimiz artık herkesin yaşamak istediği yerler haline geldi. İnsanlar şehrin stresinden uzaklaşmak istediklerinde köylere kaçıyor. Artık insanlar kentten köye göç ediyorlar. Bu da bizim köylerimiz için ne kadar önemli çalışmalara imza attığımızı gösteriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi’den kırsala büyük yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN