Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uludağ kayak pistleri ile buluşuyor

Teleferik hattı ile yu birbirine bağlayacak olan tarihi proje başladı. Uludağ’dan şehir merkezine ulaşım artık çok kolay olacak

Giriş Tarihi: 30.7.2017
Uludağ kayak pistleri metro ile buluşuyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi kentin ulaşımını rahatlatmak için tarihi bir projeyi daha hayata geçiriyor. Teferrüç teleferik istasyonu ile Ray Gökdere istasyonunu havadan bağlayacak teleferik projesi başladı. Bir yılda tamamlanması hedeflenen teleferik hattı ile ilgili protokol, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursa Teleferik AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul tarafından imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Teleferiğin Teferrüç İstasyonu ile BursaRay Gökdere metro istasyonuna bağlanması konusunu hep telaffuz etmiştik. Artık uygulama aşamasına geldi, projeleri bitti, ihalesi tamamlandı. Şimdi de sözleşmesini yapıyoruz" dedi.

7,5 DAKİKALIK ULAŞIM
Başkan Altepe, proje kapsamında çarşıyla bağlantılı olarak Teferrüç bölgesine hem toplu ulaşımın, hem de şehrin merkezinden direk Uludağ otellere ve kayak pistlerinin yanına kadar ulaşımı sağlayacak olan sistemin kurulacağını ifade etti. Projenin bir yıl içinde yapılacağını kaydeden Altepe, "Bu tesiste, yaklaşık 7,5 dakika içinde seyahat gerçekleşecek. 2 bin 310 metre mesafede, 10 kişilik 56 adet kabin çalışacak. Yaklaşık 80 milyon TL'ye mal olacak" diye konuştu.

KAYAKTAN METROYA
Altepe, artık Uludağ'ın kayak pistleriyle metronun buluştuğunu kaydederek, "Uludağ'dan şehir merkezine direk inilecek, gerek şehir merkezi bağlantısı gerek metro BursaRay bağlantısı ile Bursa'nın her yerinden artık Uludağ'a ulaşılabilecek" dedi. Bursa Teleferik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul ise, "Projeyi inşallah 2018 ramazan bayramından önce halkımızın hizmetine açmak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ kayak pistleri metro ile buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN