lar pazara indi

Kurban Bayramı’na az bir süre kala Türkiye’de olduğu gibi Bursa’nın İnegöl ilçesinde de hayvanlar görücüye çıktı. Kurbanlık fiyatları yüzde 30 artarken, tosun fiyatları 15 bin lirayı buluyor

Giriş Tarihi: 6.8.2017
Kurbanlıklar pazara indi
hayvanların görücüye çıkmasıyla İnegöl Belediyesi, hayvan pazarındaki 183 kotradan 96'sını geçtiğimiz günlerde açık artırma ile sattı. Kotraları satın alan yetiştiriciler, kurbanlık hayvanları getirmeye başladı. Muş'tan getirdiği büyükbaş hayvanları satışa sunan yetiştirici Felemez Akkoyun, "Hayvanlarımızı Muş Bulanık'tan getirdik. 15 seneden bu yana kurbanlık satışı yapıyoruz. Herkes kendi gücüne göre kurbanlık alacak. Kimisi tosun, kimisi inek, kimisi küçükbaş. Allah herkesin niyetlerini kabul etsin" dedi.

FİYATLAR ARTTI
Kurbanlık fiyatlarının geçen seneye göre yüksek olduğunu belirten Akkoyun, "Kurban fiyatları bu sene yüksek olacak. Yem pahalı. Maliyetler artınca fiyatlarda da artış oluyor. Bu sene kasapta 30 lira. Kurbanlık kesim fiyatı ise 20 ila 25 lira arasında. Geçen sene 18 liraydı. Yüzde 25-30 civarında artış söz konusu. Kurban bir hayırdır, sevaptır. Biz fiyatlar konusunda karşı tarafı üzmeden anlaşabiliyoruz" diye konuştu. Satışa sunduğu tosun fiyatlarını da açıklayan Akkoyun, "Bu sene tosunlar 7 bin 500 liradan başlıyor, 15 bin liraya kadar çıkıyor" şeklinde konuştu.

DÜVE SATIŞI YASAK
Bakanlığın düve satışını yasakladığını söyleyen Akkoyun, halkı ikaz ederek "Kurbanlık alımı sırasında mutlaka hayvanların kapak açıp açmadığına bakın. Kurbanlık hayvanın öndeki iki dişinin çıkmış olması lazım. Vatandaşlarımız bu hususa dikkat etsinler" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurbanlıklar pazara indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN