Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nda kutlandı

Her yıl tarihinde kutlanan nedeniyle ’in ’nda matematik öğretmenleri rehberliğinde öğrenciler tarafından değişik etkinlikler gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 14.3.2018 15:06
75. Yıl Ortaokulu’nda Dünya Pi Günü kutlandı

Dünya Pi Günü nedeniyle Pi sayısı ile ilgili yazı ve görsellerin yer aldığı panoların hazırlanmasının yanında öğrenci ve veliler tarafından hazırlanan Pi şeklinin olduğu yiyecekler satışa sunuldu. Dünya Pi Günü ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Muharrem Yenigün "Dünya Pi Günü, matematik sabiti pi sayısı anısına kabul edilmiş ve her yıl 14 Mart'ta kutlanmaktadır.

Nedeni ise Amerikan tarih formatında bu günün 3/14 olarak geçmesi ve bunun pi sayısını anımsatmasıdır. Okulumuzda da matematik öğretmenlerimiz tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerimizle birlikte değişik etkinlikler gerçekleştirildi.

Bu etkinliklerle öğrencilerin Matematik dersine olan ilgilerinin artmasının yanında Pi şeklinde yapılan yiyecek maddelerinin satışından elde edilen gelir ile Türkiye genelinde yürütülen Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi kapsamında yetim öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması amaçlandı. Etkinliklerde emeği geçen matematik öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
75. Yıl Ortaokulu’nda Dünya Pi Günü kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN