Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Tarla Günleri 2018’ Lüleburgaz’da yapıldı

İki yılda bir farklı bölgelerde düzenlenen ve çiftçilerimizin yoğun ilgi gösterdiği Tarla Günleri bu yıl Trakya Bölgesi’nde 9-12 Mayıs’ta Büyükkarıştıran-Lüleburgaz’da ziyaretçilerine kapılarını açtı

Giriş Tarihi: 18.5.2018
‘Tarla Günleri 2018’ Lüleburgaz’da yapıldı
Düzenledikleri fuarlarla ses getiren DLG Fuarcılık, ilerlemeye devam ediyor. "Tarla Günleri 2018" fuarında ulusal ve uluslararası ilaç, tohum, gübre, traktör, tarımsal mekanizasyon faaliyetleri gösteren 110 katılımcı firma ürünlerini yurtiçinden ve yurtdışından gelen 17345 ziyaretçiye tanıttı.

DLG TARIM GÜNLERİ 2018
Tarımda değişimin ve yeniliğin adresi olmak için yola çıkan DLG Fuarcılık'ın amacı Türk Tarım Fuarcılığı'na yeni bir anlayış getirerek, açık alanda yapılan bu organizasyon ile bir bilgi ve ticaret platformu oluşturmak. Türkiye'de ilk defa 2010 yılında başlayan tarım fuarlarının amacı çiftçi örgütlerinin, çiftçilerin bilgilendirilmesi, en son teknolojileri ve bilgileri çiftçilere ulaştırmak. Açık alan uygulamalı tarım fuarlarında, Türkiye'deki fuarcılıkta olduğu gibi katılımcı firmaların satış yapmasının yanında, firmaların tüm yeniliklerini, en son çıkardıkları ürünleri, ilaç, tohum, gübre ve ekipmanları gelen ziyaretçilere sunup ilk pazar yoklamasını yapıp gelecekteki çıkaracakları ürünlere ışık tutmasını sağlamak. Diğer önemli bir nokta ise gelen ziyaretçilerin teknik anlamda ürünlerin tüm özelliklerini direk o ürünleri deneyen ve üreten firmaların teknik uzmanlarından bilgi alabilmeleri olarak göze çarpıyor. DLG Fuarcılık Genel Müdürü Onur Kiraz tarım fuarcılığı ile ilgili şunları söyledi: Herkesin bildiği gibi Türkiye bir tarım ülkesi. Ziraat fakültelerinde hocalarımızın bizlere dediği gibi Türkiye bir buğday ülkesi. Yapmış olduğumuz bu fuarda yer alan firmaların hepsi sektöründe uzman, en son bilgiyi ve teknolojiyi takip eden ve bunları gelen ziyaretçiler ile paylaşmak için burada olan profesyonel kişiler. 5-8 Eylül arasında Tekirdağ Karaevli'de DLG Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Tarla Günleri 2018’ Lüleburgaz’da yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN